Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan egy gyermekes...

Van olyan egy gyermekes anyuka, aki valójában nem szeretne második gyereket, de marcangoló vágyat érez utána, ha picike babát lát?

Figyelt kérdés
Rajtam kívül:) 2 és fél éves a kislányom, nem tervezünk második gyermeket, de ha látok egy kisbabát szinte beleőrülök. Ez az érzés elmúlik majd? Tapasztalatok?
2012. febr. 22. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, én hasonlóan érzek.

14 hónapos a kisfiam, nem tervezünk kistestvért, de mostanában gyre többször eszembe jut, hogy mi lenne, ha mégis....főleg, ha pici babákat látok..

Hogy mikor fog elmúlni - vagy el fog e egyáltalán - azt nem tudom ... :)

pdig nagyon jó kisfiúnk van, nem panaszkodhatom, anyagilag is beleférne még egy gyermek, de én úgy érzem, hogy most kezdjük el "visszakapni" a régi életünket, most lesz egyre könnyebb és mindig eszembe jut, hogy egyenlőre nem szeretném újra átélni a nemalvós éjszakákat :)

De megnyugtató, hogy ezzel nem vagyok egyedül :)

2012. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vágyom rá, csak nekünk nem sikerül a második.Nekem ezt az érzést kell magamban elnyomni. Lassan már azt mondogatom, hogy nem is akarunk, keresem a kifogásokat, de belül nagyon szeretnék. Szerintem ha most vágysz rá nagyon, mindig benned lesz valamilyen szinten, max. enyhülni fog..
2012. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sem lesz második, mert nem merjük bevállalni. Nekem a szerződésem jövő év végéig tart, ha elmegyek szülni, akkor tuti nem hosszabbítják meg. (így sem biztos, de nagyobb az esélye).

Most úgy vagyunk, hogy nem nélkülözünk, de sok tartlékunk nincs. Van olyan (főleg nyáron), hogy csak hónapról-hónapra élünk.

Ja, 4 éves a lányom, és mindig hozom az ellenérveket, hogy miért is nem lesz.

2012. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így érzek, sőt, ha a tévében látok csecsemőt, még el is bőgöm magam. Vágyakozom, de nem tervezek ( férjem szeretne ) második babát. De azt sem tartom kizártnak, hogy lesz kistestvér. Amúgy 20 hónapos a kisfiam. Hogy elmúlik-e ez az érzés? Szerintem nem:)
2012. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Akkor ez valamennyire természetes, ez megnyugtató. Pont így vagyok én is, most kezdünk kicsit "fellélegezni":) pedig nekünk aztán óriási szerencsénk van a gyerekem természetével. Nálunk még nem alvás sem volt! De akkor is olyan jó, hogy kicsit kompatibilisebb a világgal! Csak babát ne lássak!:) Én is elsírom magam:) És mégegy nagyon bánt, mindent megadhatok neki, ha nincs testvére...:( Én szégyellem, de nem érzem magamban az energiát, mégegy gyerekhez:(
2012. febr. 23. 18:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem :) 9 hónapos a lányom.Azért van ez nálam pl,mert a szívemmel szeretném,viszont az eszem azt mondja hogy nem szabad (elsősorban anyagi okok miatt)
2012. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!