Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most honnan tudjam, hogy...

Most honnan tudjam, hogy valójában hogy is érzek igazán a testvér-kérdésben?

Figyelt kérdés

A kérdés fura,de tényleg tanácstalan vagyok.

Van egy 13 hónapos kislányom.


Mikor ő még nem volt, mindig is nagy családról álmodoztam, de ha erre nem ad a sors lehetőséget (pl anyagiak), akkor legalább annyit,hogy legyen egy testvére.

Mióta megszületett, az első 6 hónapban végig újra várandós akartam lennei.Aztán jöttek a nehezebb időszakok,és kb megint elment 6 hónap,hogy kategorikusan mondtam,hogy nem szeretnék több gyereket, mert úgy érzem egy gyermek az,akivel még elboldogulok felelősség és törődés szempontjából...néha nagyon nehéz vele, pedig még kicsi...

De kb egy hónapja,minden nap mást gondolok.Egyik nap majd megveszek azért,hogy újra várandós legyek és együtt várjuk a kis jövevényt, aztán másnap meg megint fogadkozok,hogy nem szeretnék mégegy gyereket, mert éppen mondjuk aznap nagyon hisztis a lányom.


De akkor most honnan tudjam, hogy mik a valós érzéseim? És honnan tudjam, hogy elboldogulnék-e még egy gyermekkel?

Hogy lehet jó döntést hozni?


2010. jún. 29. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyanigy éreztem vagyis majdnem..

amikor megszületett a lányom utánna élveztem a vele töltött időt de három hónapos kora körül nagyon rám jött az az érzés hogy vagy most legyen testvére vagy már ne. Aztán amikor bejött a fogzásos nem alvásos időszak nem akartam még egy gyereket. Most a szemfoga miatt üvölt néha éjjel a férjem nek a mondása hogy nem kéne még egy de 8 hetes terhes vagyok és mondanom sem kell két nap azért kellett mire megemésztette hogy lesz még egy gyereke és hogy nem is olyan sokára..

Én se tudtam hogy akarom -e vagy nem de megint régóta azt érzem hogy vagy mostanában vagy már tényleg ne legyen tesó szóval végülis jókor jön ...

2010. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, ezen is szoktam filózni..hogy mikor kellene ha úgy érzem jöhet.És még nem vagyok lemaradva szerintem, de max 2 éves koráig jó lenne, ha tudnám mit is akarok pontosan...
2010. jún. 29. 13:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez csak rajtatok múlik hogy elég kipihentek vagytok- e ahhoz hogy újra folytassátok az éjszakázást - a sokszorkelést vagy később -idősebben - újrakezditek.
2010. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pont ezen dilemmázunk mi is... Hasonló korú kisfiam, elvileg most kezdenénk próbálkozni a kistesóval. De így utólag se a terhességet, se az első 2-3 hónapot nem szívesen csinálnám újra, engem nagyon megviselt. Viszont azóta egyre jobb minden. szerintem belevágunk, majdcsak túléljük valahogy a kezdeti időszakot.
2010. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a helyzetben vagyok.13 hónapos a kislányom,és szinte minden nap változik a véleményem,párom már hülyének néz.Nagy családból származom,de sokszor elcsodálkozom azon ,hogy Anyának hogy volt ereje ennyi gyerekhez.(Mielőtt kapnám az ívet,nem vagyok roma.)Azért is félek,mert nagyon -nagyon ragaszkodó a lányom,nem tudom,hogy mi lenne ha mellette még egy babát el kéne látni.Ha esetleg megvilágosodsz,szólj,hátha segít az rajtam is!
2010. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem értelek, azért mert a gyerek nyűgösebb vagy több foglalkozás kell, már úgy érzed még egy már sok? Vagyis inkább nagyon is értelek. Csak le kellett írnom a kérdést. Mi a férjemmel még szülés előtt megbeszéltük, hogy hamar szeretnénk egy második kisbabát is. Itt kb. 2 év korkülönbségre gondolok. Aztán mikor megszületett és iszonyatos volt, rendkívül síros nyugtalan baba volt a kislányom nem is gondoltam a tesóra. Alig voltam együtt a férjemmel (egy kezem is sok arra, hogy megszámoljam), igaz nem védekeztünk ilyenkor, de valahogy nem is gondoltunk arra, hogy ilyen hamar teherbe eshetek szoptatás mellett. Aztán mikor 5,5 hónapos volt a kislányom kiderült, hogy terhes vagyok. A szívem egyik fele örült, örült, hogy újra kisbabát várok, ismét szülni fogok stb... A szívem másik fele iszonyatosan bepánikolt, kezdtem ásni a síromat. Azóta már elmúlt 9 hónapos a kisfiam. A világ legszerencsésebb emberének érzem magam, hihetetlen, hogy ők az én gyerekeim. Nem tudok mit tanácsolni, fogalmam sincs, hogy hogy lehet ezt így eldönteni. Azt tudom, hogy én akármennyi gyereket szülnék még, csak jó lenne hozzá az anyagi háttér is. Nekem most ez a visszatartó erő. De ha megdobnának egy kis jó léttel biztos, hogy azonnal szeretném a tesót.
2010. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem mondjuk nehezebb most, mint mikor kicsi volt a kislányom.

Sosem sírt,1,5 hós korától átalussza az éjszakákat,nem volt beteges...

Most már öntudatos,sajnos hisztis is (nem tudom mitől) és állandó foglalkozást igényel.

Emiatt lebeszélném magam, na de az anyai érzések, meg a vágy a nagy családra, meg az hogy testvére legyen, me az a frenetikus érzés,hogy életet adok egy babának...

Még van időm eldönteni,csak nem tudom,fog-e változni ez az inadozó "kedélyem" ezt illetően...

2010. jún. 29. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:

13 hónapos volt a lányom, amikor megfogant a testvére.

Mi akartuk és nem is szerettünk volna nagy korkülönbséget.

Az teljesen normális, ha ingadozik a testvérkérdésről a véleményed. A férjed mit szeretne?


Előre nem tudhatod, hopgy elboldogulsz-e két gyerekkel, ez majd menet közben derül ki.

Nem könnyű, sokszor engem is kiakasztanak, de amikor megfogják egymás kezét és elkezdenek táncikálni, együtt játszanak...azt mondom: ha száz életem lenne, akkor is szülnék testvért a gyerekemnek.

2010. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14:04-es vagyok.

A lányaim 3 és fél és másfél évesek.

2010. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A férjem babát szeretne, akármikor,felőle most is jöhetne.

De megértem, hisz nem ő van otthon vele. Ami lássuk be, nagy öröm sokszor,de néha viszont nagyon nehéz...

2010. jún. 29. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!