Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a párját a gyerek születése után "átnevezi" apának/anyának? Úgy értem, hogy egymás közt, nem mint például a kicsinek mondja, hogy "nézd, ott van apa! ". Remélem értitek.

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 10:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mi most hogy megszületett a fiunk, már szinte csak így szólítjuk egymást, de előtte soha. Ez teljesen normális szerintem.
2012. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa, soha nem hívtam így a párom, persze ha a gyerekemnek beszélek róla akkor apának nevezem. Nem nevez ennek ellenére a keresztnevünkön minket a gyerek, hanem apának és anyának.

Nem valami vágykeltő a páromat leapázni és néha van, hogy hirtelen nem értem, hogy a barátnőm mit is csinált az apjával (amikor a férjéről beszél). De ennyi én nem használom, az meg, hogy más így nevezi egymást nem zavar és nem is igazán érdekel.

2012. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én utálom, ha véletlen anyának szólít. Szóval max. a gyerek előtt. De én azt is szeretném minél előbb elhagyni.
2012. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nálunk ez felesben van. Tehát ugyannyit szóltítjuk egymást anyának, apának, mint Kicsimnek, Szívemnek stb.

Azt figyeltem meg,hogy általában akkor apázzuk-anyázzuk egymást, ha a gyerek körüli dolgokról van szó.

Pl. hogy apa bepelenkáznád a bébit!

De ha arról van szó,hogy mit főzzek, akkor Kicsimnek szólítom a férjem!

2012. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon furcsa, én sosem szólítanám így a férjem, van nekem saját apám, neki pedig saját anyja, számomra ez nagyon idegen. Persze mindenkinek a maga dolga.
2012. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, de nálunk is így van...

Persze, ha kedveskedni akarunk egymásnak akkor mást becenevet használunk.

2012. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az én szüleim a nevükön szólitották egymást, néhe apjuk vagy anyjuk. A nővéremék apának és anyának hivják egymást, nem csak a gyerek előtt...Én nem fogom apának hivni a párom, a gyerek ugy is fogja tudni h ki az apja, na meg a párom idősebb nálam, igy megint nem fogom apának hivni, akár mennyire utálom az én saját apámat...Szerintem semmi szükség igy hivni egymást. De ha valakinek igy jo akkor nem zavar, nem szoktam ilyenekkel foglalkozni.
2012. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Az én szüleim akkor kezdték "apázni/anyázni" egymást, mikor a kicsi lányuk (én) egyszer csak Józsinak szólította az apját. A gyerek próbál utánozni...:)
2012. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem jó dolog, mi nem hívjuk így soha egymást. Ugyanúgy hív és becéz a férjem,mint a gyerekek születése elött és ez fordítva is így van. Nekem idegen lenne, nem az én apám, ő továbbra is a szerelmem maradt!

Egyébként ezt nem is ajánlják pszichológusok meg ilyen-olyan hozzáértők, mert akaratlanul is negatív hatása lehet a kapcsoltra. Nem jó, ha mindig az apát vagy anyát látjátok egymásban, el kell vonatkoztatni, hogy továbbra is egymás szerelmét, a férfit, a nőt helyezzétek előtérbe.

2012. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az,amikor megszületik a gyermek,természetes dolog hogy a nő anyává,a férfi apává válik és sztem aranyos dolog,hogy elkezdik egymást igy szólitani.Nálunk is ez van,anyának szólit a párom,én meg őt apának.Sztem nincs ezzel semmi gond,hisz a gyerek is hallja ezt és ezáltal neki is ez lesz a természetes.Néha előfordul,hogy a nevén szólitom,vagy ő is engem,a gyerekeknek aztán ha eszükbe jut,van amikor valamelyikünknek a nevét mondja és nem anyát,vagy apát mondanak. :)

Én nem szeretném,ha nagyobbak lesznek és a nevemen szólitsanak-mert sok helyen tudom az a szokás-hanem hivjanak csak engem anyának,az apjukat apának.Mi is továbbra is igy hivjuk egymást.

2012. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!