Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gond, hogyha valaki...

Miért gond, hogyha valaki sokat költ a babájára/kisgyerekére? Ez miért fáj másoknak?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon jó barátnőm és vele is emiatt szakítottam meg a kapcsolatot,mert folyton azt hallgathattam,hogy felesleges nagy márkák ruháit ráadni a picire meg hogy vásároljak használt dolgokat,nem kell mindenből a legdrágább.Én pedig közöltem vele,hogy igenis megveszem neki mindenből a legjobbat,mert telik rá és nem szívesen adnék neki/rá használt dolgokat,hogyha magunknak is újat veszek.

Ezzel nem azokat akarom megsérteni,akik turkálóból vásárolnak a babájuknak,de nekem így jobb.

De már mások is adtak olyan tanácsot,hogy vásároljak turkálóból,meg hogy minek neki a drága babakocsi,amikor az olcsó is ugyanannyit tud,stb.


2012. febr. 24. 14:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs baj ha valaki a legdrágábbat veszi mindenből, de nekem eddig az ilyen ismerőseimnél a tálalással van a gond, hogy érzékeltetik hogy jaj hát ők gagyi tescós vagy kínai vagy más gyerek ruháját rá nem adnák a gyerekre stb...És akkor én mondjuk aki ráadom kellemetlenül érzem magam emiatt. Ez a baj csak ezzel, amikor vki mindent megvesz ami drága hogy azt szereti jól a másik orra alá dörgölni...tisztelet a kivételnek :) Ami persze mindig van. És gondolom te is az vagy.
2012. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a drága cuccokkal van így, hidd el. Nem vetted még észre? Ez megy az anyukák között.


Ha valaki sokat költ a babájára, az nagyzolós. Ha keveset, akkor spúr. Ha bölcsibe íratja, akkor "le akarja passzolni", ha otthon marad vele 3 évig, akkor "otthonülő, aki megvonja a gyerekétől a társaságot". Ha sokáig szoptat, "anyámasszony katonáját nevel", ha kevés ideig, gonosz dög. Ha ad csokit a gyereknek, egészségtelen marha, ha meg nem ad csokit, akkor megvonja szegénytől a finom falatot.........


INtelligencia válogatja, hogy valaki meg tudja-e állni, hogy beleszól-e más nevelésébe. Valamilyen szinten mind ilyenek vagyunk: van egy nevelési elvünk, és ha valaki máshogy csinál valamit, akkor mondogatjuk, hát te miért nem ezt csinálod? Csak van aki max egyszer kérdezi meg (aki intelligens), aztán elfogadja a választ, és van aki naponta, mert nem képes elfogadni, hogy te máshogy csinálod az adott dolgot.


Ne foglalkozz az ilyesmivel, egy anyának ez lesz az élete szüléstől kezdve mindvégig. Ha iskolás lesz, akkor meg azért fognak csesztetni, hogy Te miért ennyi zsebpénzt adsz, holott kevesebb is elég? Vagy miért engeded el tizenegyig, amikor az ő gyereke éjfélig is kimaradhat.

2012. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok szerencsés, de a barátnőimmel soha nem beszélünk a gyerekholmik áráról. Pont nem érdekel engem, de őket sem - sem a turis, sem a márkás új ruha és babacucc. Beszélgetünk mindenről, a gyerekekről is, de az árakról nem igazán.


"Volt egy nagyon jó barátnőm és vele is emiatt szakítottam meg a kapcsolatot, mert folyton azt hallgathattam..."

Ezek szerint nem volt jó barátnőd, nem szeretted őt annyira, ha ezért képes voltál megszakítani a kapcsolatot.

Miközben azt mondod, téged nem érdekel, és nem szólod meg a másikat, aki turiból vásárol, ennek ellenére mégis ráment egy kapcsolatot a dologra...

Szerintem kettőn áll a vásár. Lehet okolni csak és kizárólag a barátnődet, de lehet hogy mondjuk magadba nézel, hátha te is hibáztál.


Ha engem nagyon zavarna, amiket a barátnőm mond, akkor megkérném, hagyja abba. Ha nem tenné meg, akkor bizonyára nem is igazi barátnő.

2012. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

a 2esnek igaza van!!!

én is mindig mindenből a legjobbat veszem és rám is ferde szemmel néznek. Én abszolút nem vagyok dicsekvős, mindig mindenkinek segítek, amiben tudok, de ha boldogságomban mesélek a gyerekről vagy hogy milyen jó dolgot vettem neki, már azt mondják dicsekszem! Vedd meg a babádnak, ami jól esik én is azt teszem!!! :))

2012. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Én itt mindenkivel egyetértek ebben-abban.

Egyrészt így van, vedd meg amit jónak látsz, ennyi.

Másrészt viszont tényleg nem értem, hogy most akkor te mindent toleráltál a barátnődtől, csak ő nem? Mert ha te magad is toleráns vagy, akkor megértheted őt is, erre való a barátság.

Ha meg egyfolytában csesz.egetett téged, akkor nem is vagytok egymásnak valók.


Rám még senki nem nézett ferde szemmel, azért mert ilyet vagy olyat vettem a lányomnak. Nem tudom, olyan furcsa, én mindig csak itt a neten találkozok ítélkező emberekkel.

2012. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

Igen, amiről a második beszél, az a "mindenki szaranya" :)

[link]



Részemről is elsősorban a tálalástól függ. Én megtehetném, hogy nagy márkás ruhákat adjak a csemetéimre, nem teszem. Miért? Mert tök fölösleges a játszótérre egy 8eFt-os nadrág. Azt pedig egyenesen rongyrázásnak tartom, amikor a még a tipegő korban sem lévő csemetére kocsicipőnek 20eFt-os cipőt (!) adnak, mert nem adnak rá gagyi cipőcskét. Fájni nem fáj, csak nem értem.

2012. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

3-as nem vagy egyedül :) Valahogy nálunk sem kerül szóba, hogy ki hol veszi a gyerek ruháit. Van egy barátnőm akinek jól megy és mindig szép ruhában vannak a gyerekei, de azon túl, hogy megdicsérem, hogy de csini a kislány, ennyi.Max mondja, hogy köszi, de nem mondja, hogy a Brendonban vettem 25e-ért. Azt sem tudom, hogy honnan vannak a ruhák.


Mondjuk eszembe nem jutna soha beleszólni abba, hogy hol vegye a ruhákat még egy olyan megjegyzés erejéig sem, hogy én nem költenék ennyit a gyerekre.

2012. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Részben igazat adok a 8-as válaszolónak, mert tény, hogy felesleges 8-10e Ft-os ruha a játszótérre szerintem is, de ettől még magasan teszek rá, ha valaki így csinál. Ha van rá pénze akkor vegye meg nyugodtan.
2012. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem gond, hogy ki mennyit költ a babájára. Nem gond, de nem is érdekes. Én sem beszélgetek a barátnőimmel ilyenekről, barátság meg pláne nem szakadt meg emiatt.

Van egy barátunk, aki tanár egy elég jó nevű iskolába. Ő szokta mesélni, hogy milyen kis r.hadékok tudnak egymással lenni a gyerekek. Aki nem trendi cuccba van, azt lenézik, stb. Ha ezt nem neveled bele a gyerekedbe, hogy ő felsőbbrendű emberke a jó cuccai miatt, akkor nincs gáz szerintem.

Az én lányomnak is van 20 ezer ft-os cipője, meg turkálós nadrágja...

2012. febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék,mi sem beszéltünk soha az árakról :)

Csak látta a márkajelet a ruhákon vagy megjegyezte pl.,hogy látja,megint nagybevásárlást tartottam,biztos egy vagyont költöttem,stb.Szóval ebből már elegem lett,de igazából már régen,a pici előtt is ilyen volt,de reméltem,hogy ez majd változik...Hát nem változott.

Nem akarok rongyrázós lenni,egyszerűen szeretem a márkás dolgokat és mivel magamnak sem vásárolok használt dolgokat,ezért neki sem,meg szerintem a párom nem is örülne neki.

Talán az is gond lehetett a barátnőm és köztem,hogy elég nagy volt az anyagi eltérés,nem tudom.Csak már elegem volt kicsit belőle.

2012. febr. 24. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!