Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viszitek egyedülálló...

Hogy viszitek egyedülálló anyukák autó nélkül kirándulni a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Hapl. a budapesti Állatkertbe vinnétek el vidékről, van elég pénzetek az utazásra? És ha van is, akkor meg a fél nap elmegy utazással nem? Nekem ez egyelőre megoldhatatlannak tűnik. Ti hogyan oldjátok meg? (Ja és csak azok válaszoljanak, akik nem idiótáznak le a kérdés miatt!)
2012. febr. 25. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 200 km-re lakunk Pesttől, szerencsére van pénzünk az utazásra, de ritkán megyünk, mert elég fárasztó - reggel korán indulunk, este viszonylag későn (9 körül) érünk haza.


Inkább közelebbi úticélokat érdemes kijelölni, vidéken is van sok klassz hely. Vagy esetleg ritkábban utazni, de akkor meg is szállni valahol.

2012. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem muszáj a pesti állatkertet választani, biztos van valami közelebbi városban is. már spórolsz az útiköltségen is meg az időn is! mindenképpen vonattal menj azt szinte az összes kisgyermek szereti :)
2012. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülálló apuka vagyok és BKV-zni meg volánbuszozni szoktunk. BP-től 20 km-re lakunk, így nem olyan hosszú az utazás.
2012. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pesti vagyok. Még sosem vittem az állatkertbe a gyerekeimet. :o)

Kislányom minden nagy testű állattól fél, így még várok vele.

Egyébként nekünk még így is drága, hogy utazásra nem sokat kellene költeni...

2012. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok egyedülálló, de általában kettesben utazunk a kisfiammal, mert a férjem sokszor dolgozik hétvégén is.

Nincs autónk, tehát egyébként is busszal-vonattal utazunk.

Mi is közelebbi célpontot választunk általában, mert Bp. 4 órányi útra van tőlünk vonattal, de ott is voltunk már, de nekünk könnyebb, mert a tesóink Pesten élnek, így mi ott alszunk náluk, több napra megyünk.

De mikor az osztályommal voltunk 1 napos kiránduláson, a hajnali vonattal mentünk, ami 9-re van Pesten és az utolsóval jöttünk, ami 6-kor indult. Bőven elég volt annyi!

Vannak egyébként a MÁV-nál kimondottan kirándulós kedvezményes jegyek, családok részére is, érdemes utánanézni.

2012. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát Pestre egy állatkertezés miatt nem mennék fel (még ha kocsim lenne, akkor se), mert 200 km, vonattal 250. De amúgy busszal általában. Mármint állatkert itt is van, csak elég hülyén jár a busz. De mit lehet tenni, akkor rászánok annyi időt, bele van kalkulálva.

Vagy ténylegesen kirándulunk, erdőbe, tó mellé, ilyen helyekre, busz elvisz mindenhová. Helyi buszra azért annyit csak kifizetek, hogy oda-vissza meglegyen, a gyereknek még úgyis ingyen van. Igaz, amikor volt bérletem, egyszerűbb volt, de azóta közelebb költöztünk a belvároshoz, szóval inkább nem veszek bérletet, mert 15 perc sétával bemegyünk a városba (én egyedül, gyalog akár 10 perc alatt is beérek, de egyszer gyerekkel is sikerült, amikor elhagytam a pénztárcám és vissza kellett rohanni :)), szóval annyira nem okoz gondot, hogy nincs autó.

De amúgy meg úgy vagyok vele, hogy belekalkulálom a programba az utazást is, engem nem rettent el a dologtól, hogy fél - egy órát buszozunk valahova városon belül.


Ha más városba megyünk, akkor meg pláne egész napos program, de hol itt a gond? Mi Pécsen lakunk, nyáron sokszor megyünk Orfűre például, oké, nincs nagyon messze, de hát az is utazás, ennyit szerintem ki lehet bírni. Pestre is mentünk már vonattal, tini koromban meg állandóan oda jártam bulizni, szóval én már megszoktam, de gyerekkel sem gond, mármint simán kibírja, hogy 3 órát vonatozunk, de az tény, hogy ez egy egész napos program. De azért na, egy állatkert miatt tényleg nem mennénk fel Pestre, más miatt már igen, azért meg simán megéri az idő, amit utazással töltünk.

Viszont olyan is volt már, hogy valamelyik ismerősömnek dolga volt X városban, de úgy, hogy még aznap jött is vissza, akkor megdumáltam vele, hogy vigyen el minket is, fizettem a benzinköltségbe, és világot láttunk :) Ismerős intézte a dolgát, mi addig csavarogtunk, aztán késő délután a megbeszélt helyen találkoztunk és jöttünk vissza.

2012. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!