Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csinálják a fényképet...

Hogyan csinálják a fényképet (útlevélbe) a néhány hetes babákról, akik még nem tudják tartani a fejüket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy apuka, vagy anyuka tarja az ölében :)
2009. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi otthon készítettünk róla, azt is elfogadták. Eltérő információkat kaphatsz erről, nekünk is mindent mondtak, hogy szabad vinni képet, nem szabad vinni képet, helyszínen kell csinálni.

Végül felhívtam az okmányirodában az útlevélkészítéssel elsődlegesen foglalkozó ügyintézőt, akihez tartozunk. Ő azt mondta, hogy elfogadja a hozott képet, csak friss legyen, ne legyen pár hétnél régebbi. Így én a babát nem is rángattam be az ügyintézéshez, a férjemmel bementünk, anyósom kint sétálgatott vele, megbeszéltük, hogy ha sokat kell várni, akkor a férjem hazaviszi őket.

Otthon lefektettem fehér lepedőre, hogy egységes legyen a háttér és úgy készítettem róla fotót. Így is sokat kellett, mert vagy vigyorgott, vagy pislogott, vagy olyan elképedt fejet vágott, hogy túlontúl mókás volt.

Feltöltöttük gépre, megszerkesztettük, hogy igazolvány kép méretű legyen, illetve egy 10*15-ös méretű nyomtatásra kb hat férjen rá, majd ezt egy fotósnál kinyomtattuk és kivágtuk a képet.

Az ügyintéző bescannelte és vissza is adta.

Azt mondta, hogy ő ezt a megoldást jobban szereti, mert pár hónapos piciket nagyon nehéz fotózni a helyszínen, mert elfordulnak, arcot vágnak, vigyorognak, illetve anyuka-apuka fel-felbukkan a háttérben.

2009. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. jún. 7. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaz mi 1 évesen csináltattunk útlevelet, de nagyon sokáig tartott mire lett egy jó kép. Fehér lepedőt terítettek apukára és igy fogta az ölében.
2009. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk be kellett tartani a kamera elé ölbe.
2009. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!