Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit mondókázol egy év...

Mennyit mondókázol egy év körüli babádnak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát fiamat 1 évesen még totál nem érdekelt 1 mondóka sem....inkább magamnak mondogattam...

Most 16 hónapos, és 1-2 van, amit mondhatni élvezettel végighallgat(ha olyan kedve van)pl csip-csip csóka, erdő szélén házikó, de még mindig nem igazán köti le a dolog.Akkor szereti, ha mutogatok mellette.

Amúgy nincs kimondottan mondókázós része a napnak, mindig mondok neki párat csak úgy játékközbe, vagy miközben pelusozom, vagy éneklünk.Na azt szereti, de persze nem gyerek dalt, hanem "felnőtt" dalokat éneklek és közben bohóckodok:)

2012. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 évesemmel mondókázok, 1 évesem hallgatja.

Amikor a nagy volt 1 éves, max. a hintában mondókáztam neki a hinta palintát.

2012. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom se nagyon van oda a mondókákért. A Csíp-csíp csóka és az Erdő szélén házikó megy nálunk is, mert az mutogatós.

De a Sün Balázst pl. szereti. Igaz az verses mese, de naponta egyszer biztosan el kell mesélni. :)

2012. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi minden nap szoktunk, összességében kb 1 órát. Nagyon szereti hallgatni. Még csak 10 hónapos, de ha pl tapsolós van, akkor már előre tapsol.
2012. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 évesen az enyémet sem túlzottan érdekelték a dalocskák, mondókák. Persze azért mondogattam neki a szituációhoz kötődve egyet-egyet. (pl Hinta-palinta, Hopp-hopp katona, Fújja a szél... stb)


Aztán elkezdtünk járni foglalkozásokra, Csiri-biri tornára és babatornára. Onnantól kezdve jött a mondókás korszak, sorra kapta a dalos, mondókás Trixiket is és nagyon sokat megtanult. De ez az időszak inkább másfél éves kora után jött el.

2012. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!