Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik ha bejelentésre...

Mi történik ha bejelentésre kimegy a gyámügy egy családhoz és ott kábítószer hatása alatt lévő embereket talál és köztük egy 12éves kislányt, /aki józan/? Mi az legelső lépés amit tesznek ilyenkor? Persze a csapatban van a kislány anyja is.

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,aki nemnormális életet folytat.Minden este megy a züllés és ezt mind végignézi a lánya. Arra lennék kiváncsi,hogy a gyámügy mit tesz ilyen helyzetben? És ha pont akkor megy ki,mikor látszólag minden rendben,akkor mit tesz? Azonnal elviszik a kislányt intézetbe?
2009. jún. 7. 21:40
 1/6 anonim válasza:
100%
szerintem azonnal elviszik. hallod de szép élete lesz annak a kislánynak, előre sajnálom, elképzelem ahogy a mai színvonal ragad rá folyamatosan aztán már 14-15 éves korára.. nem is írom tovább:(
2009. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez halálkomoly, akkor szólj a gyámügynek!!! Úr isten, hát ez már durva :S. Hát külömben meg fogalmam nicns ilyenkor mit csinál a gyámügy, rokonoknál rendezi el vagy intézet, nem tudom. DE HA EZ HALÁLKOMOLY AKKOR ÉN NEM HAGYNÁM TÉTÉLENÜL!!
2009. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyámügyre nem igazán jellemző az azonnali cselekvés.Először megakarnak győzödni rőla,hogy valóban veszélyben van-e a gyerek,azután Ő elakar-e menni otthonról ? stb.

Érdemes szólni nekik,de az eredmény nem tudni mi lesz.

A TV-ből nemegy esetet lehetett látni,amikor a gyámügy nem csinált semmit.

2009. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni semmi képpen,de érdekelne nagyon,hogy családba helyezik el a gyereket vagy intézetbe? Adnak esetleg még egy esélyt az anyának?
2009. jún. 7. 21:50
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha a gyerek nem akar elmenni az anyjától akkor mi van? Mert ragaszkodik hozzá,mert bármilyen is,de csak az anyja.
2009. jún. 7. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják azonnal kiemelni a családból a gyermeket, de valószínű, hogy "elveszik", viszont átmeneti időre, és mindenféleképp elsődleges, hogy a saját családjában nevelkedjen, de csak akkor, ha a szülő már képes normálisan nevelni a gyermeket. Én mindenféleképp szólnék az illetékes gyermekjóléti szolgálatnál vagy családsegítőnél !!!
2009. jún. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!