Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok van a...

Milyen tapasztalataitok van a hordozó kendővel kapcsolattal? Milyen előnyei vannak?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én kiránduláskor használtam. Imádtam, olyan jókat aludt benne a baba. Szuper érzés volt ahogy hozzám bújt, de mindkét kezem szabad volt. Télen nagyon jó volt, mert még a kabátom alá is befért, így extrán védett volt. Amíg ébren volt mindig szabadon hagytam a kis kezeit, mikor elaludt, elbújtattam, így a kendő tartotta őt teljes mértékben. Most már nem tudjuk használni, mert nagyon nehéz a baba (10 kg). Háton lehetne, de nekem nem volt kényelmes.
2012. febr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Sokan esküsznek rá, de nekem nem vált be, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Sosem tudtam igazán szakszerűen felkötni, úgy éreztem, balesetveszélyes, kieshet a baba. Mellesleg a hátam nagyon fájt, gyerek is nagy, husis volt. Ha már hordozó, inkább a klasszikus kengurura szavazok, szerintem biztonságosabb.

Ha a kendő mellett döntesz, érdemes kendőtanfolyamot elvégezni, talán jobb kézügyességű, ép hátú, erős anyukáknak beválik.

2012. febr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Én sem szerettem, mert nem tudtam rendesen megkötni, hiába volt útmutató! Vettem egy kengurút, az sem vált be, fájt a hátam, a vállam, és sokat bukott a babám, volt hogy 10 perc után sugárban lehányt benne. A legtutibb a babakocsi:)
2012. febr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Valóban tanfolyamra érdemes menni, ha már megszületett a baba, vagy ki hívni valakit házhoz. Leírásból nagyon nehéz. És gyakorolni kell. Az első 2/3 alkalommal mi is szenvedtünk, utána már ment.

Kenguru jó, de nem újszülöttnek. 3/4 hónaposnál fiatalabbat nem tennék bele, viszont 10/12 kilótól már abban is nehéz a gyerek.

A kendő legalább olcsó és 9/10 hónapos koráig tudod majd hordozni, vagy még tovább ha megy a háton hordozás.

2012. febr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nagyon praktikus. gyakorlattal, próbálkozással elsajátítható. Én mondjuk a mei tait jobban szeretem, de az újszülöttem babámnál rugalmas kendőt fogok használni és csak később mei tait. 3-4 hós kora körül. Egyébként előnyként hoznám fel, hogy otthon is bele lehet rakni a picit, ha teszel-veszel, vagy akkor jó,utazol, tömegközlekedsz, bevásárolsz.Ha autóval mész,csak kiveszed a bébihordozóból, gyerekülésből és berakod a kendőbe, mei taiba, ki mibe. ha gyalog vagy, szabad a kezed. Be tudsz menni az üzletekbe, nem kell babakocsit emelgetned, pláne, ha emeleten laksz. Ha Budapesten laksz, akkor megváltás. Én pl. babakocsival nem nagyon tudtam metrózni.A kenguru nem olyan egészséges és nem idomul a testedhez, míg a kendő igen. Nálunk a nagytesó miatt kimondottan jó lesz a kendő. Sok dolgot másképp nem is nagyon tudnék megoldani. a praktikus okok mellett az érzelmi okok sem elhanyagolhatók, erős kötődés, stb. de ez nyilván kendő nélkül is igaz. Na az nem ezen múlik.

Nagyjából nálam ennyi.

2012. febr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szeretjük. 7 hónapos a babám. 2,5 hónapos kora óta hordozom. Kezdetben elől, 5 hónapos kora óta háton. Sétálni is kendővel megyünk. Igazándiból azért vettük, mert nem szerette a babakocsit és annyira nem volt vicces az üres babakocsit tolva, gyerkőccel a karomban hazabaktatni. Mi közös kabátot használunk, így ha bemegyünk valahová, csak azt kell lekapni és nem izzad, melegszik be a gyerek és nem kell overálból ki, overálba be pakolni. Tömegközlekedni is sokkal egyszerűbb vele. A nagyon hajlongós házimunkákat leszámítva szinte mindent meg lehet csinálni hátigyerekkel, az enyém kifejezetten élvezi a főzést, vasalást, teregetést. Az én hátamnak sokkal könnyebb mint karban cipelni. ;-) Remekül tudnak benne aludni (tehát nem muszáj alvásidőre hazaérni)

A praktikussági dolgokat leszámítva a sok testközelség jót tesz a baba és a mama lelkének is. Illetve a helyesen megkötött kendő (tényleg érdemes tanácsadóhoz fordulni) segíti a csípő megfelelő fejlődését (a kenguruval ellentétben)

Ja, és persze a megkötés nem olyan nagy ördöngősség, főleg segítséggel.

2012. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak ajánlani tudom. Kényelmes, jól elosztja a súlyt, és a babának is egészséges, mert biztosítja a megfelelő, ún. békalábtartás.

De! Mindenképp ajánlott elmenni hordozókendő tanfolyamra (főleg a háton hordozás miatt), mert ott tudnak szakszerű segítséget nyújtani, viszont egy rosszul megkötött kendő káros is lehet!

Viszont ha nem akarsz tanfolyamra menni, akkor ott a mei tai vagy a csatos hordozó (SSC). A mei tai kötözős, de nagyon egyszerűen meg lehet tanulni a kötését akár Youtube-ról is. Az SSC-t meg még kötni sem kell, nagyon egyszerű felvenni.

Ami fontos: lehetőleg ne hordozz kenguruban, mert abban nincs meg a megfelelő lábtartás. És kifelé fordítva tilos hordozni a babát, több okból is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mikor szülsz?

Ha még nem egy két héten belül, akkor és Budapesti lakos vagy, akkor ajánlanám a mini-manóban a Babó Krisztina által vezetett hordozókendő tanfolyamot, amire be kell jelentkezni, de ha gondolod, segítek neked megtanítom.

A kengurút semmi képpen nem ajánlom, mert nagyon helytelenül lóg benne a baba. A kendőben gyakorlatilag a teljes teste támasztva van a babának, míg a kendőben, csak épp hogy a lába között van valami kis anyag, ráadásul a kengurú pántjai nagyon keskenyek, és két három órás viselés után az ember úgy érzi, leszakad a válla. A helyesen megkötött kendőben viszont akár egész nap is lehet hordozni a babácskát, mert széles a kendő vállrésze, azaz ami a válladra kerül, teljesen támasztja a babát, és sok féle képpen variálható a hordozási mód.

Én, császárral szültem, és már másnap azaz 12 óra mulva beleraktam a kendőbe a kis lányomat, ma már egy éves, és háton, valamint csípőn is hordozom.

Eleinte nehéznek tűnik, de ha valaki jól megtanítja a kötéseket, akkor meglátod nem bonyolult, és áldani fogod a kendőt!

Én Nandu kendőt használok. A "márkás" kendők se tudnak többet, mint a nandu kendő, csak esetleg puhább az anyaga, ami jót tehet, ellenben háromszor négyszer drágább...

Ha gondolod segíthetek!

halmiaranka@gmail.com címen elérsz.

Üdv: Aranka

2012. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!