Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kik voltak már...

Anyukák, kik voltak már másfél év körüli gyermekkel nyaralni tengerparton, azoktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Mennyi időre mentetek és hogyan viselte az utazást a gyermek?

Éjszaka autóval, repülővel?

Az adott helyen hotelben vagy apartmanban szálltatok meg?

Hogyan aludt a gyermek nappal és éjszaka?

Mikre kell a legjobban odafigyelni?



Mi idén tervezzük a nyári utazást, akkor lenne 17 hónapos a lányom. Nagyon várom már az utazást, két hétig Görögországban, de félek is egyben.


Köszönöm a válaszokat


2012. márc. 1. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan menjetek, már nem olyan pici, hogy baj legyen. ott lesztek mellette, uj lesz a környezet élvezni fogja a napsutést meg a pancsizást.kisfiam két és fél éves volt mikor barcelonába mentünk kocsival. semmi baj nem volt vele. unokaöcsém 1.5 é volt mikor elvittük horvátba. aludt a kocsiba , néha megálltunk akkor játszott. a lényeg, hogy gyakran álljatok meg pl. autoval és hagyjátok mocorogni a többivel nem lesz gond. mi este meg is furdettuk törlökendövel kis nedves törcsivel, pizsama meg a kakaoja.legyen neki játék a kocsiban. hotelban aludtunk. repülövel még könnyebb az utazás mert gyorsabb viszont nem olyan kényelmes és ugye kötött az idö. jo nyaralást menjetek bátran.
2012. márc. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szeritnem ezt gyereke vallogatja. Sajnos nekunk nem jott be. Nem lebeszelni akarlak, felre ne erts de leirom nallunk, mi volt a helyzet. A te gyerekedet ugyis te ismered a legjobban. Az en kisfiam egy orokmozgo kukac. :) A tengerpartot el lehetett felejteni vele. Ugyanis semmi mast nem csinaltunk csak utanna rohangaltunk ezerrel, hogy ne gazoljon at mas napozo szonyegen/pokrocan, nehogy nekfusson valaminek. Mindenkinek a dolgait akarta letamadni. Hiaba volt neki homokozo szettje, felfujva kis medenceje vizzel az arnyakba, labda, jatekok... Mindig masnak a taskaja, pohara, uvege, napernyoje volt a meno es egyfolytaban futkostunk utanna. Azt el lehetett felejteni, hogy ott uldogel korulottunk es jatszunk egyut szepen, homokozunk, labdazunk, kepeskonyvet nezegetunk. :)) Szoval faraszto volt, mindig valakinek kellett vele setalni, hogy ne rohangaljon ossze-vissza. A tengert elvezte, pancsolt nagyokat 10 percig aztan jott a rohanas es mi meg loholtunk. A kiloim leolvadtak 2 het alatt az biztos.


Alvasi gondok is voltak az elso 4 ejszaka. Idegen volt neki a hely, nyugtalnul aludt. Orankent ebred az amugy szuper alvo kisfiam. Nagyon faradtak voltunk mar de szerencsere az 5-dik napra annyira atalat, hogy hajlando volt aludni ejjel es max 1-2-szer ebredt de vissza is aludt. Ha a parton voltunk akkor delutan nem tudott aludni, tul sok volt az inger, a zaj es az erdekesseg. Pedig volt UV satrunk az arnyekba de nem akart benne megmaradni, nem akart ott aludni. Igy visszamentunk mindig a szalodaba es ott aludt vagy elmentunk babakocsizni es aludt 1-1,5 orat a babakocsiba. Aztan ebredes utan beultunk valahova fagyizni. Szerencsere a fiam mindenevo igy imadta az esti pizzazasokat, szerette a grillezett halat, szoval nem volt gond. Reggeli meg a hotelbe volt es jo valtozatos, ezzel sem volt gond es ivott melle egy nagy pohar narancslet.

Nem azt mondom, hogy rossz volt csak rettenetesen faraszto. Ha a kislanyod olyan, hogy el lehet vele jatszani, homokozni, pancsolni mondjuk egy kis felfujhato medencebe... akkor batran vagjatok neki de en azt hiszem az iden kihagyom. Megvarom amig betolti a 3 evet. Nyaron 2 es fel eves lesz de szerintem meg most is rohangalna az en csemetem. :) Akkor megyunk amikor mar elvezni fogja, tudunk homokozni, jatszani egyutt es nem csak loholni utanna mint egy orult. Addig marad a helyi tengerpart (Angliaban elunk) es itt rohangalhat ha van kedve hetvegente.

Repulovel ugy repultunk, hogy hajnalban, ekkor reggelizet a repulon es bealudt, semmi gond nem volt, faradt volt.

Mikor jottunk akkor ebed idoben repultunk. Szinten evett es belaudt.

Tavaly juliusban voltunk Spanyolorszagba es pont akkor volt 17 honapos.

Amit ajanlani tudok nektek ha meg nincs, az ugynevezett UV szuros ruha. Ilyen esetben nem kell naptejezni a gyereket, hamar szarad furdes utan, nem meleg es nem ragad ra a naptejes testere a homok. Az arcat ebben az esetben is bekentem de nagyon nagy segitseg volt, hogy nem ragadt ra a homok es nem egett le. Az a jo ha ketreszes mert akkor delutan mar le lehet venni a nadrag reszet es ha mar nem eget a nap akkor a felsoreszet is. Nekunk nagyon bevallt.

Jo nyaralast nektek.

2012. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat

Második: neked külön köszönet a részletességért, és az UV ruha említéséért. Én még nem is hallottam erről.

Hát, lányom szinte angyalka, nem is tudom, persze még 12 hónapos, ez változhat, de ő olyan könnyen alkalmazkodó típus.

Kockáztatni kell, lehet nekünk is nehéz lesz, lehet nem.

2012. márc. 1. 15:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok. Nagyon szivesen.

Persze ki kell probalni. Az en kisfiam egy kisordog. Jovoben viszont mar mi is nekivagunk megegyszer. A repulot amugy nagyon birja. Tobbszor is repultunk nagyszulokhoz, most a telen is. Ajanlani tudom nektek a matricakat es egy sima fuzetet a repulore. Az en kisfiamat jo sokaig le tudja az kotni ha a ragacsos matricakat leszedegetem neki o meg beragasztja egy sima fuzetbe. Arra vigyazzatok nehogy megegye oket, nallunk ilyen veszly nem volt. :) Mi mindig ezt visszuk repuloutra. Tartsatok meg egy kis dobozt (mondjuk sima nivea kermes karton doboz) es ebbe tegyetek bele neki 1-2 finom ropi falatkat a kedvencei kozul. Imadni fogja kibontogatni es kieszegetni belolle. Aztan ismet tesztek bele o meg kibontja es kieszegeti. Ez is jol lekoti majd ha esetleg nem tud aludni a repulon. En mindig egy pufit meg egy ropi darabot tettem bele. Ettol a vegefele szomjas is lesz kicsit igy iszik majd amikor szall le a repulo es nem fog fajni a fule annyira. Habar nallunk ezzel sosem volt gond, de hallottam mar ilyet. Egy ures muanyag uditos uvegbe dugjatok be kulombozo szines rongy darabkakat es ezeket majd kihuzogatja ti meg visszatomkoditek. :) Na, meg a kedvenc kepeskonyve. Kisfiamnak elso alkalamokor kisautokat vittem. Hat nem volt jo otlet mert megfogta az egyiket es jol elore dobta. Fogalmam sincs kinel kotott ki de szerencsere nem talat tarkon egyetlen utast sem mivel eleg sulyos muanyagbol volt fem szerkezettel.

Egy napozo pasihoz odaszaladt es hirtelen lekapta a szemerol a napszemuveget mert nem voltunk eleg gyorsak. Ezen azota is nevetunk es szerencsere a pasi egy 3 gyerekes apuka volt mar felnott gyerkocokkel igy nem csinalt belolle nagy ugyet. :) Szoval az en fiam eletveszelyes.

2012. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sok hasznos dolgot írtál, megjegyzem! :)) Minden ilyen tapasztalatra szükség van, egyébként még nem tudjuk, hogy hogyan megyünk, repülővel, vagy autóval, bár ma este a párom benyögte, hogy ő döntött és autóval.
2012. márc. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!