Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Attól, aki viszonylag korán...

Attól, aki viszonylag korán (1,5 éves kor körül vagy előbb) kezdett biliztetni, kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Kisfiam e hónapban lesz 17 hónapos, kb 3 hete kezdtük a bilizést.Nincs semmi baja vele, szívesen ráül és ücsörög rajta.Reggeli és délutáni ébredés után ráültetem elég sokszor pisil bele és már kakilt is bele.

Ezek után hogy folytattátok?ültessem rá 1-2 óránként és mindig mondogassam neki, hogy ügyes vagy, meg azt, hogy kell szólni ha érzi hogy kell?

Légyszi olyan válaszokat ne írjatok, hogy túl korai még, mert szerintem nem az....



2012. márc. 1. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik lányom 15 hónaposan kezdte.

De csak azért, mert ő akarta. Közölte, hogy "kaka". Majd ráült és belekakilt.

Én sosem ültetgettem egyiket se. Megvártam, amíg maguktól akarták. Így sok macerát spóroltunk meg. Időt, mondjuk nem annyira, mert átlag egy év kellett nekik, mire az első "sikertől" teljesen pelusmentessé váltak éjjel-nappalra, de szép lassan mindegyik a saját ütemében megtanulta, "baleset" meg alig volt.

Az első gyerekem így viszonylag későn kezdte, 2,5 évesen (igaz, én húztam halasztottam is, mert nagy pocakkal nem akartam biliztetni), a többi meg korábban, ők már egymástól látták, hogy kell, így sokkal korábban mutattak is érdeklődést.

Igaz, nekem csak lányaim vannak, kisfiúval más lehet. :o)

2012. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos,12 hós kora óta van bilije,de még ráülni is utál,inkább a fejére szereti tenni a bili részét.

Nagyon ügyes a te babád,hogy már bele pisilt,kakilt!

Szerintem jól csinálod!

2012. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiam kb 1 évesen kapta a bilijét. Soha nem ült rá, nem is erőltettem. A mai napig utálja, aztán vettem wc szűkítőt, az elején azt se szerette. Végül 19 hónapos korában délutánonként elkezdtem levenni róla a pelust. Az elején bepisilt, aztán egyre ügyesebben szólt. Bár az eleje bement a pisinek, de amikor érezte visszatartotta és szólt, hogy menjünk. Neki az állva pisilés jött be. Azóta tartjuk ezt a szintet, bár amikor játszik szeret belefeledkezni még. Nyáron szeretném megpróbálni a teljes szobatisztaságot, mert most levették a fűtést és hűvösebb van, azt meg nem szeretném, hogy megfázzon.

Én nem tarom amúgy korainak.

Én félóránként vinném, vagy megkérdezném tőle, ez attól is függ, hogy mellette van-e rajta pelus. Ha van akkor kérdezd, ha nem akkor vidd. Ha kell neki sikerül, ha nem akkor úgy se pisil. És igen, mond neki, hogy szóljon, ha érzi. Ha sikerül dícsérd meg, esetleg tapsold, ha nem akkor ne szidd, max elmarad a taps.

2012. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Tényleg az lesz, hogy sűrűn ráültetem, előbb-utóbb megérti, hogy mit kell csinálni:)

2012. márc. 3. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!