Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS-sal kapcsolatban kérdezh...

TGYÁS-sal kapcsolatban kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Remélem, értelmesen meg fogom tudni fogalmazni! :)

Szóval: 6 hónapos terhes vagyok, júliusra várom a babámat. Jelenleg táppénzen vagyok, és úgy tudom, hogy TGYÁS-t a szülés várható időpontja előtt 28 nappal lehet igényelni. Ez nekem júniusban lenne esedékes. Viszont hallottam olyat is, hogy az igénylőlapot jobb hamarabb leadni, mert akkor elképzelhető, hogy kimarad egy hónap, amikor táppénzt már nem kapok, viszont a TGYÁS-t esetleg később utalják.

Tapasztalatokat várnék, ti hogy csináltátok, hogy folyamatosan kapjatok pénzt? Nekem a fizetés (táppénz) minden hónap 10-én van rajta a kártyámon, és ha egy hónap véletlenül kimaradna, nem tudnám befizetni a csekkeket. :( Úgyhogy elég nagy probléma lenne belőle.

A segítségeteket előre is köszönöm!


2010. ápr. 23. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, akkor nem marad ki egy hónap sem, ha előre leadod a papírokat. Mert úgy már azonnal fel tudják dolgozni az adatokat, és küldik a pénzt.
2010. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a szülésig voltam táppénzen. Ha táppénzes vagy, akkor nem muszáj neked 28 nappal előtte szülési szabira menned, azaz TGYÁS-ra.

Kérdheted a TGYÁS-t szülés napjától is, mert annyival hosszabb összesen 180 nap a TGYÁS.

Legalábbis én úgy voltam, hogy miért kérjem a szülési szabit előbb, ha fizetik a táppénzt. Mert, ha kéred a 28 napot, nem biztos hogy akkor fogsz szülni amikorra ki vagy írva, szóval lehet hogy később mondjuk 1 héttel vagy 10 nappal később, akkor annyival "rövidebb" a TGYÁS, maradék 152 nappal.

Ha a munkáltatód a kifizetőhely akkor is folyamatosan, úgy mint a fizetésed, fogod kapni a pénzt, de ha a TB a kifizetőhely, akkor is kell hogy kapjad a pénzt, legkésőbb hó 5-éig.

2010. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!