Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt bárkinek abból hátránya,...

Volt bárkinek abból hátránya, hogy két utónevet adott a gyermekének?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy mégis csak 2 utóneve legyen a lányomnak, ha megszületik. Tapasztalt ebből valaki bármi hátrányt, nyűgöt? Illetve később a gyermeke? Hivatalban, ügyintézéskor, bárhol? Mert ezt akkor ezek után mindig fel kell tüntetnie, nem tudja \'elhallgatni\' vagy lecsippenteni. Köszönöm!
2009. jún. 8. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind kettő gyermekemnek két utóneve van de nincs hátránya,hivatalos helyen ill. íratokon fel kell tüntetni minden képpen.Felnött korban talán anyi,hogy mivel férjemnek is kettő utóneve van így fel kellett vennem mind kettöt (nem szeretem volna).Változtatni szerintem meg lehet,de csak felnött korban.
2009. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő van, ráadásul mindkettő hosszú. Utálom leírni. Amíg dolgoztam, volt, h 1 nap ötvenszer is le kellett írnom.

Kicsinek meg össze-vissza becézgettek, meg mindig rákérdeztek, h melyiket használom. A legjobb a "Miért X-et? Y sokkal szebb!" felkiáltás!

Ezért én a lányomnak egy keresztnevet adtam, rövidet, nem (nagyon) becézhetőt.

Más hátránya ezeken kívül szerintem nincs, ha kettő tetszik, adj kettőt! :)

2009. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét húgomnak 2 utóneve van. Hátrány csak a bölcsiben és oviban volt. Nagyobbik huginak Zsuzsanna Tímeának a neve. Mi Zsuzsinak szólítottuk. De a bölcsiben sok Zsuzsi volt és mivel csak neki volt 2 utóneve "át kellett nevezni" Timire. Majd az oviban ugyanez történt, csak fordítva a két névvel. Tehát Zsuzsi maradt.
2009. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!