Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkaügyes kérdés, hogy is...

Munkaügyes kérdés, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz 2 éves a kisfiam, 4 órában szeretnék visszamenni dolgozni. A kérdésem az lenne, hogy a szabit még a 8 órás béremmel, kell hogy kifizesse a munkáltató vagy a 4 órással. Közel 50 nap(2010-ben egyátalán nem vettem ki szabit, és ott van még a thgys-re és a gyed első évére járó szabi, ha jól tudom) szabim lesz, így nagyon-nagyon nem mindegy.

Egyébként lehet olyat csinálni, hogy csak kifizeti a szabit, vagy ki is kell vennem.


Ja és hogy is van ez, hogy ha nem tud megfelelő munkát biztosítani, akkor is köteles fizetni bért??! Valamelyik kérdésnél olvastam. Ez munkaidőre is vonatkozhat?


Előre is köszi a válaszokat!


2012. márc. 1. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

ha a szülés előtt 8 órás voltál, akkor a szabit a 8 órás bérrel kell kiadni, viszont ebben az esetben a szabi idejére nem kapsz GYES-t, mert az ugye 8 órás munka után nem jár.

tehát 2 dolgot tehetsz: vagy 8 órás szabira mész, és ez időre lemondod a GYES-t, vagy ha rugalmas a munkáltató és neked is megfelel, akkor 4 órás szabira mész, csak kétszer annyi időre ( tehát kb 100 nap) és kapod mellé a GYEST,

Nálunk úgy volt, hogy 4 órás szabira mentem, kaptam a GYES-t, viszont már nem bírtak rám várni 100 napig, így 50 napig voltam szabin, a másik felét meg kifizették jutalom címen

2012. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Új törvény szerint, csak a tgyásra, és a GYED első félévére jár a szabi! Kérdezz rá a munkáltatónál, hogy akkor mennyi szabit is van! Az is rajta múlik, hány órában adja ki.
2012. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"kétszer annyi időre": Ilyen hivatalosan nincs! Ugyanis szabadság napokban van nyilvántartva, nem munkaórában.

Igen, változott a MT, de a kérdezőre (és aki 2011. aug. 1 előtt kezdte a fiz. nélküli szabit) még a régi, azaz a fiz. nélküli szabi első évére jár a szabi.


8 órában kell kiadnia a szabadságot, annyi rugalmasság van már benne, hogy a fiz. nélküli szabi fél évére járó szabit megválthatja pénzben is, de a többit le kell töltened.

2012. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Én is így gondoltam ahogy utolsó írta.

Akkor tehát 8 órásban kell bejelentenie amíg lejár a szabadság (kivéve azt a félévre járót, amit kifizethet). Addig apának megígényelhetem a gyest szerintetek? Ő főállású őstermelő (kistermelő).

Aztán bejelent 4 órásra, amikor elkezdek dolgozni és akár onnantól már jöhet nekem a GYES (vagy akkor már mehet tovább apának?).


Várom a további véleményeket is!

2012. márc. 3. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok

hát lehet hogy ilyen hivatalosan nincs,de azt gondolom rajtatok múlik

nekem ez azért volt jó, mert én már beadtam a GYES igénylést, mikor ez kiderült (mármint hogy szabi alatt nem járna a GYES) így nekem ez volt a legjobb megoldás

GYES mellett max 30 órát lehet dolgozni egy héten, vagy ha valaki bedolgozó akkor akármennyit

külön az őstermelőkre szerintem nincs szabály (vagyis én nem tudok róla)

2012. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!