Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár-e ilyen esetben is a GYED?

Jár-e ilyen esetben is a GYED?

Figyelt kérdés
Most fogok a napokban szülni, de a cég ahol dolgoztam megszűnik a TGYÁS ideje alatt. Ilyen esetben fog nekem járni GYED, ha már akkor nem leszek munkaviszonyban? Egy nemzetközi cégről van szó, akinek csak a magyarországi telephelye szűnik meg, megoldható lenne, hogy maradjak munkaviszonyban, ha az anyacég nem szűnik meg, vagy ilyenkor is felmondhatnak annak ellenére, hogy járnak a védettség?
2012. márc. 2. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a tgyás alatt, akkor is jár a gyed - passzívan, vagyis a gyed ideje nem számít bele egy esetleges következő gyerkőchöz szükséges biztosítási időbe.


Ha a külföldi cég egyetlen itthoni telephelyet se hagy meg, akkor meg fog szűnni a munkaviszonyod, mert nem megszüntetik azt, hanem egyszerűen a cég szűnik meg (ebből a szempontból a magyarországi leányvállalat külön cégnek minősül).

És ha nem marad itthon semmilyen kapcsolódása, akkor a magyar törvények sem érvényesek rá.

2012. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ. Még nem hallottam passzív gyedről, de ez nagyon megnyugtató. Több baba nem lesz, az tuti biztos:) Gyesre megyek majd Gyed után és utána pedig munkát akarok keresni. Egyébként ilyen esetben elmehetek majd munkanélkülire a gyes után? ha mondjuk nem találok azonnal állást, ami elég valószínű lesz 3 év után is, ahogy a mostani helyzetet látom:(((
2012. márc. 2. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van. Tgyáson vagyok, a munkahelyem lehúzta a rolót. Most passzív tgyást, majd passzív gyedet fogok kapni. Nekem semmivel sem lesz rosszabb a helyzetem, a járandósságokat megkapom. Ja ez egy üzlethálózat. A központban van a bérszámfejtés és egyebek, onnan kapom most is a pénzem.
2012. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!