Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben a témakörben ennyire...

Ebben a témakörben ennyire menő a lepontozás?

Figyelt kérdés

Tudom, az ezredik ilyen kérdés. Megmondom nektek őszintén, már kimaradok minden olyan válaszadásból, ahol tudnék tényeket írni, valós adatokat, válaszokat a kérdésekre terhesség és szülés, ill. általában gyermeknevelés témakörben. Mindenhova csak akkor írok, amikor az összes orvostudományban szerzett tapasztalatom alapján valós, igaz válasszal tudok szolgálni, és ennek ellenére folyamatosan lepontozzák minden válaszom, ezzel szemben azok, akik TUDOM, hogy hülyeségeket írnak (már elnézést), sokkal jobban állnak. Nem az arány zavar, hanem a sok terjedő tévhit, a butaságok, amelyekkel megnehezítik az emberek a saját életüket (ezt persze nem csak itt lehet tapasztalni, hanem a klinikákon, kórházakban is).


A kérdésem: merne-e szerintetek valóban felelősséget vállalni a válaszáért az, aki ilyeneket ír névtelenül, neten??? Vagy miért nem lehet itt értelmesen kommunikálni? (Nem szubjektív kérdésekre gondolok, hanem tökéletesen objektív, orvosi, szülészet-nőgyógyászati kérdésekre, amelyekre valóban csak egy helyes válasz létezik.) Én részemről aggódom, hogy van, aki elhiszi ezeket a féltudományos, értelmetlen magyarázatokat.


Elnézést a kiakadásért, biztosan a hormonok is teszik (várandós vagyok én magam is), csak rossz, mikor a segítő szándékom mindig-mindig lepontozódik, és értéktelennek minősül. Nem kell használni az oldalt - tudom, már nem is szoktam válaszolni, de rossz nézni az itt terjengő tévhiteket.


2012. márc. 5. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az édesanyák nagy része azért jár ide, hogy pár percre kikapcsolódjon. Sokunknak több nem jut. Olvasgatnak, pontozgatnak... megtehetik. :) Mint ahogy te is.

Szerintem ha válaszolsz valakinek, akkor éld át azt a megnyugvást, hogy te most segítettél legjobb tudomásod szerint, és kész. HOgy ki mit kezd az információval, az rajta áll. Ha zavar a lepontozás, akkor ne nézd vissza, mi történt a válaszoddal meg másokéval. :)

És örülj neki, hogy csak ennyivel megúszod a hormonok támadását! ;))

Szép napot!

2012. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Voltam már én is károgó varjú, amikor lemertem írni valakinek, hogy van miért aggódnia. Leírt tények miatt lazán lepontoztak. Viszont nem zavar. Biztos van olyan téma, amiben meg én írok hülyeséget. Ez egy ilyen oldal. Nem csak szakik válaszolhatnak, hanem mindenki. Ilyenkor meg keverednek a babonák, tévhitek, tények és mendemondák. Ha valaki ezen az oldalon várja az igazi megoldást, nagyot hibázik. Az meg, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye az enyémmel engem nem zavar. Én az életben is bármikor szívesen megvitatom amit itt mondok a tényeket pedig bizonyítani tudom.Ez viszont ezen az oldalon nem számít. Ez az oldal nem erről szól.
2012. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Átérzem, amiről írsz, és csak reménykedni tudok, hogy a kérdezők zöme nem veszi készpénznek az itt kapott válaszokat, csak kiindulópontnak tekinti.

Vannak témakörök, amik engem kifejezetten idegesítenek. Ilyen a légzésfigyelő használata. Elszomorít, hogy sokan arra buzdítják a kérdezőt, hogy ne használja, holott ha már felmerült benne a kérdés, akkor nyilván aggódik. Lebeszélik róla, mondván, hogy az Ő gyerekük is felnőtt e nélkül.

A másik zavaró témakör a mozgásukban elmaradott babákról szól. Értem én, hogy nem egyforma ütemben fejlődnek a gyerekek, de mindig van egy adott százalék, akinél beavatkozásra lenne szükség. Ha pedig itt lebeszélik a vizsgálatról a kérdezőt, annak bizony következményei lesznek.

Az abortuszos kérdéseken is mindig megdöbbenek. Simán rábeszélnek rossz párkapcsolatban élő, anyagilag nehéz helyzetben levő nőket, vagy 16-17 éves lányokat arra, hogy tartsák meg a babát.

És igazad van, nem vállalják a felelősséget a tanácsaikért. Nem lesznek ott, ha bölcsőhalált hal egy kisbaba, ha részképességzavaros lesz a gyerek a kimaradt mozgásformák miatt, de akkor sem, ha a gyereke megtartására gyilkosozással, videómutogatással rávett nő esetleg még normálisan etetni sem tudja a gyerekét, vagy a tinilány elrontja a sorsát, mivel nem tudott tovább tanulni.

A szoptatás is hasonló téma. Nincs benne középút, hirdetik a sok ökörséget. Pl. hogy 1 éves kor után értéktelen az anyatej. van egy nagyon klassz válaszokat adó felhasználó, xStefix a neve. Hihetetlenül jól fogalmaz, nagyon korrekt módon kezeli a témát, és valóban hasznosak a tanácsai. Ellenben szánalmas a minősítése.

Ez van, ezzel nem lehet mit kezdeni. Csak remélni lehet, hogy senki sem csinál az itt elhangzottak hatására orbitális nagy hülyeséget.

2012. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, azokra a kérdésekre gondolok főleg, ahol azt hiszem valóban ártanak a félrevezető, és megalapozatlan válaszok. Persze, ha valakinek más a véleménye, legyen, sőt, mondja el, nem biztos, hogy az enyém a non plus ultra válasz. De van, (és sok ilyen van) amikor kifejezetten káros tanácsok érkeznek, és sajnos azt gondolom, hogy megfogadásra is kerülnek. Ez bánt.


Kedves első, sajnos nem úszom meg ennyivel a hormonokat, hiperszenzitív lettem. :)))) No de ez már a hajrá, szóval pár hét, és babázás váltja fel az érzékenykedésemet. :)


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2012. márc. 5. 09:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra, a többi témakörben is ez megy.

Emlékszem, egyszer a helyesírás témakörben kérdezte valaki, hogy mi a helyes, a "higgy" vagy a "higyj", beírtam, hogy a higgy, és napokig 0% körül voltam.

De sok más helyen is előfordult, hogy biztos voltam a válaszom helyességében, csak tényleg olyan kérdés volt, hogy sokan rosszul tudják, de arra már nincs eszük, hogy ellenőrizzék, és én voltam lepontozva.

2012. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az érzékenység nagyobbik része még csak most jön :) Én szülés után egyszer elsírtam magam azon, hogy a boltban nem köszöntek vissza :D
2012. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen az abortuszról szóló kérdésekben én is észrevettem, hogy szeretnek lepontozni. Főleg, ha valaki nem küldi műtőasztalra a kérdezőt. ;) Mert ugye aki itt a gyakorin műtétre küldi, nem fog ott állni az ágya mellett és vigasztalni azt aki abortuszra megy. Egyébként ez egy olyan kérdés, amit nem lehet itt kívülről személytelenül megítélni. A kérdezőnek mindig saját magának kell döntenie. S ha egy névtelen oldalon várja, hogy mások döntsenek helyette az nagy baj. Nekem a tehéntej-tápszer-anyatej a kedvenc témaköröm, oltári butaságokat olvastam már ezekről.
2012. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Úgy látszik belenyúltam a lényegbe. Most éppen 49%-on áll a válaszom :-)
2012. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát ez van lányok, indul a lepontozós hadjárat... :)) Őszintén azért nem értem, mert én (hülyén) úgy álltam az oldalhoz, hogy milyen jó, itthon vagyok, ha épp idenézek, és értek hozzá, hát hogyne válaszolnék! :) Utána jöttek a lepontozások, és mindenféle ilyesmi, hogy: ha olyan igazam van, akkor miért csak 79%-on állok. Nos hát, ez van... Válaszolni már nem nagyon szoktam, maximum privátban írok, ha épp valaki eszméletlen baromságot készül magáévá tenni.

A félreértések elkerülése végett: nagyon nem vagyok mindenható, és biztosan nem is mindig úgy jó, ahogy én teszek. De a tények bizony tények. :) És felőlem mindenki vuduzhat más véleménye alapján, ha akar, de ha olyat olvasok, ami potenciálisan veszélyes (ilyen is volt már), akkor szólok. És akkor jön a 0%. Mindegy, csak nem értem.

Ez van... :)

2012. márc. 5. 20:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Jáááj, le lettem pontozva! :D Most aztán nem is alszom a szomorúságtól! :)


Kérdező, hogy te milyen elszánt vagy, még priviket írogatsz, de durva! :D Ne értsd félre, nem kinevetlek, de most szereztél egy vidám percet. :)

szép estét!

2012. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!