Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mint anya mennyi ideig érzed...

Mint anya mennyi ideig érzed jól magad a gyermeked nélkül, akkor is a gyerek az apjánál vagy nagyijánál van?

Figyelt kérdés

Mondjuk megbízol a gyerek apjában, ő bármikor elviheti magához, vagy a nagyi is. Egy hónapban hány napot lennél nélküle? Olyankor valóban nem hiányozna a gyermeked, ha tudod hogy jó helyen van?

Hány napot engednél apuka/nagyszülőnek (ott alvással természetesen) ha a gyerek 2, 3, vagy 4 éves?

Megtennéd, hogy csak annyit lásd, hogy heti három hétköznap elhozod az oviból-másnap reggel viszed, és egy hétvégét se töltesz vele hónapok óta?


2012. márc. 6. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

21hónapos és egy 3és fél éves gyerkőc anyukájaként válaszolok

a nagyszülőknél vannak időnként a gyerkőcök,ha olyan programunk van(vizsgáztam pesten....)az első nap nagyon jó nélkülük,másnap reggel már smsben leviziteljük,mi volt.Este skypeon beszélgetünk(persze a gyerkőc ne lásson)harmadik nap már nagyon hiányoznak.a nyüzsgésükkel együtt :-)

de szerintem te nem erre a fajta "elhagyásra" gondolsz

2012. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Maximum 2 napot aludhatna máshol. Egy kétéves szerintem még kicsi, elég annyi is belőle, nem kell összezavarni, hogy hol itt hol ott alszik. Nem, nem tenném meg. Szerintem egy anya tűzön vízen keresztül megy a gyerekért, és a gyereknek rá van a legeslegnagyobb szüksége nem pedig a nagyira vagy az apára. Persze rájuk is, de nem hiába van a mondás, anya csak egy van. Szerintem (lehet csúnyán fog hangzani) de aki csak viszi hozza a gyereket az oviba, semmit nem csinál a hétvégéket sem tölti vele, az nem anya, csak bébiszitter.
2012. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy fél óra múlva is azon agyalok, hogy jól van-e, mit csinál, nem e sír utánam/utánunk... Egy hónapban max 2 napot bírnék ki nélküle. Hiányozna, akárkinél van is. Mellettem a helye, egy anyát úgysem tud pótolni senki sem. És nem, nem tenném meg, hogy csak annyit lássam a lányunkat.
2012. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy éjszakát "kibírok" anélkül, hogy hívogassam akinél van. Másnap reggel természetesen telefon, de 2 éjszakánál több így sem jöhet szóba, amíg ilyen "kicsi".
2012. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddig 1 hét volt a leghosszabb idő, amit távol töltöttem tőlük (ez viszont többször is előfordult), jól éreztem magam, de nyilván hiányoztak. Telefon, Skype napi szinten, így azért ki lehetett bírni, főleg, hogy ilyenkor mindig tudom, jó kezekben vannak.


Azért amit te írsz, hogy hónapokig egy hétvégét sem tölteni velük, az a másik véglet, azt biztosan nem vállalnám be.

2012. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves. Eddig kétszer aludt anyósomnál egy-egy éjszakát úgy, hogy este mi is odamentünk, (tehát nem mi tettük le, de reggelre ott voltunk), és egyszer a szüleimnél, akkor másnap délután mentünk érte. Aztán kiderült, hogy idegen helyen nehezebben alszik el, így legutóbb, amikor a férjemmel elutaztunk egy hétvégére, hozzánk jöttek a nagyszülők, és itt altatták. A végén már nagyon hiányzott. :)

Pár hét, és itt a tesó, akkor minimum 3 éjjelt kell nélkülem aludnia, igaz, akkor az apja lesz vele. Szerintem engem jobban meg fog viselni, mint őt.

2012. márc. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz a hónap végén kisfiam. Eddig egyszer fordult elő, hogy anyuméknál ott aludt egy éjszakát (szilveszterkor). Vágytunk már egy kis kikapcsolódásra, így szerveztünk itthonra egy light-os bulit, anyumék meg úgysem akartak menni sehová, ezért hát örömmel vállalták az unokát annyi időre. Hozzáteszem 1-jén délután már nagyon hiányzott a kis manóm, és nagyon furi volt, hogy csönd van. Alig vártuk, hogy hazahozzák a nagyszülők végre. :)

Most hétvégére is "kölcsönkérték" a gyereket anyukámék, úgyhogy náluk fog aludni két éjszakát - pénteken este elviszik, vasárnap estére hazahozzák. Furcsa lesz nélküle, és biztos vagyok benne, hogy hiányozni fog a csacsogása, meg úgy általánosságban ő. Már nem tudnám elképzelni nélküle az életemet. De szerintem ez így természetes. :)

2012. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!