Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíjat vonhat le...

Gyermektartásdíjat vonhat le a bíroság gyes-ből és családipotlékból? Vagy csak hivatalos munkabérből? . Aki tudja írja meg Fontos.

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Családi pótlékból biztosan nem, mert az a gyereknek jár.

A GYES-t nem tudom.

2012. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Gyesből csak a jogosulatlanul igénybe vett gyes, családi pótlékból meg a jogosulatlanul igénybe vett családi pótlék vonható le.


Amúgy a letiltás csak az öregségi nyugdíjminimum összege feletti jövedelemrészre vonatkozhat, így a gyesre semmiképp, mivel az pont annyi.

2012. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom akkor miért kérte be a bíróság az igazolást arrol hogy mennyi gyest meg családit kapok;.na min degy .Aki volt már ilyen cipőben kérem írjon .Köszönöm szép napot!
2012. márc. 13. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert kértek róla igazolást, még nem fogják letiltani, ez nem így megy.

MINDEN jövedelemről kérnek igazolást, hogy felmérjék, mennyi gyerektartás tiltható. De léteznek MENTES jövedelmek, mint a gyes és a csp. Ezekből nem tiltható csak az, amit leírtam.


De ha nekem nem hiszel, akkor olvasd el saját magad, benne van a bírósági végrehajtásról szóló törvényben, hogy mi tiltható gyesből és csp-ből.

2012. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!nem szoktam kételkedni ,inkább annak örülök ha valaki segít!mert már össze-vissza mondanak mindent!Köszike mégegyszer !További szép napot!esetleg ha több infot tudsz akkkor szívesen fogadom ahol megtudok nézni .
2012. márc. 14. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!