Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvérek külön általános...

Testvérek külön általános iskolában - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A fiam jelenleg másodikos, nagyon meg vagyunk elégedve az iskolával, ahol jár, jól érzi ott magát, jól tanul. Egy elég erős, viszonylag szigorú intézmény, főleg a reál tantárgyak, a sport a fő profil. Lányom most megy iskolába, eredetileg erre az iskolára gondoltam, hiszen tesóknak célszerű egy suliba járni.

Viszont az óvodában ellátogatott egy tanárnő a zenei általánosból, és felmérte a tehetséges gyerekeket, a lányomat is kiválasztotta, javasolta, hogy érdemes lenne emelt szinten zenét tanulnia.

Elmentem a nyílt napra, és nagyon szimpatikusnak találtam az iskolát, a profilja a művészet, a tananyagot is játékosabban, meseszerűbben adják át, mint a fiam iskolájában.

A lányom teljesen beleszeretett a zenei suliba, a tanító nénikbe, kijelentette, hogy oda fog járni. Külön öröm, hogy a két iskola öt percre van egymástól.

Szóval - nagy valószínűséggel a zenei iskolát választjuk, mert a lányom tipikus szereplős, extrovertált alkat, valószínűleg jobban járunk vele, mint a hagyományosabb, szigorúbb iskolával (ott nincs zenei osztály, sajnos nem kifejezetten művészeti iskola, inkább a sportra megy rá).

A gyerekeim nagyon különböző típusok: fiam csendes, elmélyedő, introvertált, reál tárgyak iránt vonzódik ,neki nagyon megfelel a jelenlegi suli, de a lányom pont az ellentéte.

Volt valaki hasonló cipőben, hogy a gyerekei külön iskolába jártak? Később nem okoz valamilyen gondot?


2012. márc. 7. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Semmiféle gondot nem okoz. Ez csak neked kényelmi szempont, ha egy suliba járnak. Két külön személyiség, más más érdeklődéssel. Ha a lányodnak tetszik az iskola, illetve szereti a művészi dolgokat, akkor ne legyen kérdéses, hogy hová írasd be.
2012. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előttem szólóval, neked lesz egy kicsit kényelmetlen.

Előnye is van ám, ha pl az egyiknek nagyon jól megy egy tantárgy, de a másiknak kevésbé, akkor van olyan tanár, aki hajlamos felemlegetni ezt a gyereknek. Hasonlítgatják a két gyerek képességeit. Nálunk volt ilyen, mi a nővéremmel egy gimibe jártunk.

2012. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit félreérthető amit írtam. Mármint az előnye ha külön suliba járnak, hogy nem tudják őket összehasonlítani.
2012. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül a zenei suliba írattam, remélem, be fog válni! Valóban jó, ha nem hasonlítgatják őket egymáshoz - bár a nagyobbik gyerekem jól tanul - de az az igazi, ha önmagához mérik.
2012. ápr. 21. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!