Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év korkülönbséggel született...

3 év korkülönbséggel született testvérek esetén hogyan teltek az első hónapok? Féltékenység? Időbeosztás? Nagyobbik kislány-még nem ovis, csak januártól- kisebbik kisfiú lesz, októberben születik. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is okt.elejére vagyok kiírva a másodikkal, aki nekem megint lány lesz, de oviba szintén nem megy, 3év a korkülönbség és én is nagyon kiváncsi lennék tapasztalatokra...kicsit izgulok...segíteni Neked nem tudok, de most már tutira ketten vagyunk, akik várják a válaszokat.
2009. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia/sziasztok!:-)

Túl sokat én sem tudok nektek segíteni,mert ez nagyon egyén és körülményfüggő.Első két gyermekem között 2 és fél év van.A fiam már várta,hogy megszülessen a hugi,viszont amikor meglett annyira nagyon nem érdekelte.Mivel nagyon jó kislány volt,csak evett meg aludt,így nem sok vizet zavart az egyebekben.Most 7 és 5 évesek,nagyon elevenek és amikor májusban megszületett a 3. gyermekem aki fiú nagyon örültek neki,ennek ellenére piszok rosszak voltak.Féltékenyek.Főleg a nagyfiam.

Ezért mondom nektek,hogy nem mindegy,hogy milyen lesz a kicsi,mennyi időt vesz el "tőletek",hogyan fog viselkedni a nagyobb,mennyire lesz féltékeny.Talán azt tudnám javasolni,hogy fel kell készíteni a kis lelküket,hogy amikor majd a kistesó megszületik anyának lehet,hogy sok dolga lesz,de azért őket szeretitek nagyon.Meg hogy azért majd igyekszetek néha játszani vele,ilyenkor persze majd jól jön egy segítőkész apuka,aki addig elvan a picivel ha az nyügösebb.Illetve akár meg lehet neki ígérni,hogy majd segédkezhet a kistesó körüli teendőkben,akárcsak ha épp azt bízza rá az ember,hogy hozza oda nekünk a popsikrémet-ezt például a lányom véresen komoly feladatnak tekintette.

Remélem segítettem,további szép kismamakort,és sok szerencsét és boldogságot.

2009. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!