Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell beleszólni a gyerekek veszekedésébe? (testvérek között)

Figyelt kérdés
Mi az amibe még nem és amibe már beleszóltok
2012. febr. 9. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

HA veszekednek, akkor nem szólnék bele addig, amig a hangerö nem zavaró, akkor viszont megkövetelném, hogy menjenek két különbözö sarokba vagy szobába, és csak akkor kerülhetnek egymás közelébe, ha lehiggadtak. De a vita eldöntése nem az én dolgom, amig a gyerekek meg nem kérnek erre.

Ha verekednek, akkor AZONNAL külön terelném öket, azt nem szabad eltürn.

2012. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

30-40 éves kor felett kár beleszólni. Illetve ha idegen vagy akkor se szól bele, akár hány éves.


Tök jó, hogy konkrétan megfogalmaztad a körülményeket, hogy hány évesek a testvérek és te ki a halál vagy nekik.

2012. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem kiabálnak és nem fajul tettlegességig a dolog, addig én nem szoktam beleszólni. Ezt is meg kell tanulniuk.
2012. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyerek nekem kiskorú valakit jelent, az egyértelmü, hogy FELNÖTT gyerekek veszekedésébe nem érdemes beleszólni.
2012. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam konkrétumot, hanem általánosságban kérdeztem, és igen a gyerekeket úgy értettem, hogy 18 éves kor alatt.
2012. febr. 9. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már egy 16 évese közötti, ki a jobb színész vitába se szólnék bele.


Konkrétumok nélkül általánosságban nehéz korrekt választ adni.

2012. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy 15 éves és egy 5 éves lányom ( plusz még kettő de ők kicsik)

A kislány rendszeresen kioktatja a nagyobbat, hogy mi az hogy nála alszik a barátja, vagy miért kel fel de. 10-kor , mert az már késő. Én ezeken jót nevetek, és sosem szólok bele a vitájukba, pedig volt már hogy a nagy adott egy taslit a kicsinek. Persze nem szólt semmit , mert tudta hogy megérdemelte. A pofozkodást pedig nem tőlem látta, én még sosem ütöttem meg egyik gyerekemet sem :-) Bár én csak erről az egy "pofon"ról tudok.

35.N

2012. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Veszekedhetnek, kiabálhatnak, csak akkor lépek közbe, ha már vér folyik... :)))))))) De komolyan, csak akkor avatkozok közbe, ha már verekedésig fajul a vita, addig hagyom, hagy intézzék el egymás között, ha felnőnek, nem állhatok majd mindig a hátuk mögött, tanulják meg, hogyan kell kiállni a saját igazukért, megvédeni a véleményeiket. És ők is tudják, egyedül az erőszak TILOS!
2012. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!