Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzem a kisfiam?

Hogyan nevezzem a kisfiam?

Figyelt kérdés
Áron vagy Áron Hunor? A vezetékneve 2 szótagú, tehát rövid. Adjunk-e 2 keresztnevet neki?
2012. márc. 8. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tetszik neked mind a ketto, akkor mindenkepp ket nevet kapjon. Lanykamnak is ket keresztneve van, mind a ketto ketszotagu, csaladneve meg 3 szotagu. Ha kicsi lesz a rublika az alairasahoz, majd mindig azt a nevet irja ki, amelyiket hasznalja, a masikat roviditi:D
2012. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az Áron gyönyörű név! A Hunort úgysem használná soha, és a második keresztnévvel csak a gond van, hivatalos papírokon satöbbi. Szerintem.
2012. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a 2 keresztnév híve, de ez a két név együtt nagyon szép, és ha jó a ritmusa a vezeték névvel, akkor miért ne?
2012. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Hunort megtartanám a következő fiúcskának!
2012. márc. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak a neve Szathmári Zselyke Hajna. Kicsit hosszú, de nem tudtuk eldönteni melyik a szebb:) Szerintem Áron Hunor, nagyon szép párosítás:)
2012. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4.! A következő kislány lesz:DDD
2012. márc. 8. 09:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is megtartanám a Hunort következő fiúnak, ha lesz ha nem:) Én sem vagyok híve a 2keresztnévnek, egyet fog használni és macerás, sok embert ismerek akik nem szeretik h két nevük van e miatt. Szerintem Áron legyen.:)
2012. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó párosítás :)
2012. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik a párosítás, én adnám a Áron Hunor-t.

De azt fontold meg, hogy ha lesz még fiú tesó, akkor maradjon tetsző név a tarsolyban.

Viszont szerintem, ne a mi véleményünk hanem a tiétek legyen a mérvadó.

Jó babavárást!

2012. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hulyeseg, hogy csak egyiket fogja hasznalni. 1. valaszolo vagyok. Ez egyaltalan nem biztos. Ismerek sok olyan embert, aki mindket nevet hasznalja. Ilyen peldaul apukam is. Pa Sandornak hivjak. A munkahelyen azt mondja, senki nem tudja Sandornak hivni, mert olyan Palis. Futo tarsainak szinten Pali. Mas haveroknak meg Sandor. Ismertem egy kisfiut, 7 eves volt. Eppen bekerult az iskolaba. 2 neve volt, Gyuri es Dominik. Otthon Dominiknak Dominak hivjak, nem turi, ha Gyurinak szolitjak otthon. Az iskolaban viszont osszehaverkodott rogton az osztalytarsaival, es ok elkezdtek Gyurizni. Megtetszett neki, es onnantol kezdve suliban Gyuri, otthon Domi.

De maradjunk az en lanyomnal. En kulfoldon elek mar 4 eve. Mar regen eldontottem, hogy mi lesz a kislanyom neve, mielott meg kijottem volna. Mivel ezt a nevet nem tudjak szepen kimondani a helyiek, igy 2nevet adtam neki (egyebkent mindig is tudtam, hogy a gyerekeimnek 2 neve lesz). Elso nevnek tettem be azt a nevet, amit itt hasznalunk, masodiknak azt, amit az otthonunkban. Szoktam mind a ket neven szolitani, es most mar megerti mind a kettot (19 honapos) o tuti fogja hasznalni mind a kettot. Csak szuleinek es en reszemrol rokonoknak hivjuk a 2. neven, plusz a helyi barataink, a parom csaladja az elso neven szolitja. Paromnak 2 neve van. O ugyan egyet hasznal, de semmi gond a hivatalos papiroknal, egyszeruen csak roviditi a nemhasznalt nevet.

Ha ket nevet adsz neki, ahogy telik az ido, ugy is ra fogsz jonni, hogy melyiken szolitod szivesebben.

2012. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!