Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Hogyan kell kiszámolni...

Kíváncsicska kérdése:

SOS! Hogyan kell kiszámolni azt hogy mennyi a TGYÁS?

Figyelt kérdés
nagyon sok gondom van a munkaadómmal.Hol nem utaltak pénzt holpár ezer Ft, és most egyre kevesebbet.Egy OEP-es vizsgálat alól kimosták magukat már.A történet lényege, hogy az alapbérem 94500Ft.Ezután most 35000TGYÁS-t kaptam.Nem kevés ez egy kicsit?Vagy én tudom rosszul hogy a TGYÁS 60%???????Van ennek az összegnek köze az elöttük lévő munkáltatóm által fizetett bérnek?Kezdek kiakadni.Mit tegyek?Én számolok rosszul?
2012. márc. 9. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A tgyás a fizu 70%-a. A 94500ft az bruttó vagy nettó?
2012. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tgyás az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem 70%-a.


Mióta dolgozol itt? Mikor szültél? Szülés előtti évben mennyit dolgoztál, és mennyi volt a bruttód? Voltál a szülés előtti évben betegszabin, táppénzen?

2012. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A munkaszerződésemen úgy volt írva hogy Bruttó alapbér 94500+pótlékok.Szóval így utóag ez sem egyértelmű.
2012. márc. 9. 14:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt 3 hónapot dolgoztam,Betegszabin szabin ennél a cégnél nem voltam.Az elötte lévő munkahelyemen 85000Ft volt a bruttóm és közben munkanélkülin is voltam.Sajnos az az év nem igazán nekem kedvezett.
2012. márc. 9. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor tavaly kevesebb volt a jövedelmed. Ha a 85 ezerből indulunk ki (és tavaly a másik cégnél voltál betegszabin, akkor ez a 85 még kevesebb is lehet, hiszen éves jövedelmet néznek), akkor a napi átlagkereseted 2795FT, ennek 70%-a 1955. Február 29 napos, így a bruttó: 56700, ez nettóban 47000. Valószínűleg a munkáltatód simliskedik.
2012. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok, de mindezt úgy teszi, hogy Ope vizsgálatot indíttattam ellenük mert volt hogy egy teljes hónapban nem utaltak semmit, meg igazolatlannak számoltak el egy napomat holott szabin voltam.Ezek után kimosták magukat minden alól.Most azon gondolkodom hogy elmegyek egy könyvelőhöz hogy számolja ki a dolgaimat és ha ahogy te is mondod simliskedik akkor irány a Munkaügyi.Vagy nem?Vagy kihez forduljak?
2012. márc. 9. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
MIndenképpen egy munkajogásszal konzultálj.
2012. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!