Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni, hogy...

Hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi gyes, tgyás, gyed jár, ha a szülés előt alkalmi munkáim voltak, de fizetek egészségügyi hozzájárulást magam után?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sehogy. Az egészségügyi hozzájárulással nem jár tgyás, gyed. Azt azért fizeted, hogy majd a terhesség alatti vizsgálatokért, illetve a kórházban ne kelljen fizetned.

Ha az alkalmi munkáid nem bejelentett melók voltak, akkor ilyen értelemben nem rendelkezel biztosítási jogviszonnyal, ergo nem jár tgyás sem és gyed sem.

2010. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szóval akkor csak gyest meg csp-t fog kapni a kérdező?az mennyi?bocs hogy itt kérdezek, csak engem is érdekel, mert hasonló cipőben járok, magam után fizetem a TB-t.
2010. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyes bruttó 28500 Ft, nettó 25792 Ft, 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak, így beleszámít a ledolgozott évekbe, majd ha megérjük, hogy nyugdíjasok legyünk :(

A családi pótlék attól függ, hogy családban vagy egyedülállóként neveled (meg persze a csemeték számától is)

1 gyerek családban 12200

1 gyerek egyedülállóként 13700

2 gyerek családban 13300/gyerek stb.

2010. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és gyes időszak alatt kell fizetni a TB-t?
2010. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, viszont arra figyelni kell, hogy ezt az apeh-nál is le kell jelenteni, mármint, hogy gyest kaptok.
2010. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

okés, köszi szépen:)

Még annyit, hogy a gyest, csp-t hol kell igényelnem??

és nagyon bocsi, hogy itt kérdezek, csak mindig olyan gyorsan mennek itt a kérdések, hogy eddig nem nagyon kaptam értelmes válaszokat:)

2010. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mind a kettőt a magyar államkincstárnál.

Innen le tudod tölteni a nyomtatványokat, lefénymásolod a kért dolgokat (kivéve orvosi igazolásokat, az eredetibe kell) és a Ceglédi kirendeltségre postázd (ott van a Családtámogatási osztály; 2701 Cegléd, pf. 302).

Az egyszeri anyaságiról se felejtkezz el!


[link]

2010. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon hálásan köszönööööööm:D
2010. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még annyit hozzátennék, hogy be voltam jelentve (napokra) am könyvvel dolgoztam. A gyeshez kevés?
2010. febr. 19. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!