Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes alatt lehet munkanélkülin...

Gyes alatt lehet munkanélkülin is lenni?

Figyelt kérdés

Suli(esti) után munkanélkülibe bejelentkezek, aztán gyesre megyek, a munkanélküliből ki kell jelentkezni? Nem fogok kapni munkanélkülin pénzt, még nem dolgoztam. (És lécci a kérdésre válaszoljatok, ne azzal foglalkozzatok h miért vagyok terhes) köszi

20L


2012. márc. 9. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet,ki kell jelentkezni(mivel 2 ellátás 1 időben nem jár).(Az meg valóban a Te dolgod,hogy miért vársz babát,senkinek semmi köze hozzá).Minden jót!
2012. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy gyest kapsz,vagy szociális segélyt. Munkanélkülit hogy kapnál,ha még nem dolgoztál?
2012. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem dolgoztál még, akkor talán munkanélküli járadékot sem fogsz kapni...

Ezt érdemes elolvasni (én nem olvastam végig, de az oldalon valszeg sok mindenre választ kapsz). Illetve érdemes felhívni a területileg illetékes munkaügyi központot, ahol minden ilyen kérdésre választ kaphatsz.

[link]

2012. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem lehetsz gyesen is és munkanélkülin is, amint elmész gyesre, akkor kikerülsz a munkanélküliből. Viszont ha abbahagyod a sulit, már csak azért is jó, ha elmész munkanélkülire, mert az egészségügyi ellátásodat vagy magad után kell utána fizetned, vagy ha munkanélküli vagy és nincs jövedelmed, akkor kérhetsz szociális rászorultságot a Polgármesteri Hivatalból. Ehhez viszont regisztrált munkanélkülinek kell lenned. De amint megszületik a kicsi, ki fogsz kerülni a munkanélküli nyilvántartásból.
2012. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

gy tudom min. 5 év ledolgozott meló után lehet elmenni munkanélkülire.

mondjuk az is igaz, hogy az 3 hónap, a terhességet nem lehet vele kihúzni mint régen (tavaly még 9 hónap volt)

2012. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell 5 év, ez nem igaz:


Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki


a) álláskereső,


b)131 az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap - a 27. § (1) bekezdésében meghatározott - jogosultsági idővel rendelkezik,



Tehát 1 év munkaviszony kell 3 éven belül.


bejelentkezhetsz nyugodtan, hivatalosan is álláskereső leszel, aztán amikor gyesre mész, akkor nem lehetsz álláskereső, hiszen gyesen vagy. (ez kb. olyan, minthogy munkanélküli és dolgozó nő sem lehetsz egyszerre)

2012. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy közbevágok de az előttem szólók szerintem nem olvasták el pontosan a kérdés alatti magyarázatot. A kérdező az iskola után egyből be szeretne jelentkezni a munkanélküliben, írta is, hogy nem dolgozott még sosem, tehát tisztában van vele, hogy semmilyen pénzt nem fog kapni. Csak simán regisztráltatni szeretné magát és azt kérdezte, ha megszületik a kicsi és gyesre megy, akkor ki kell-e jelentkeznie. És még egyszer elnézést a közbevágásért.
2012. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát jelentkezni jelentkezhet, de ettől még ellátást nem fog kapni.

Viszont ha a babája megszületett, akkor gyes-en lesz, és aki gyes-en van, az inaktív, tehát nem álláskereső és nem munkanélküli.

2012. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2012. márc. 9. 18:59
 10/10 anonim ***** válasza:
7-esnek! 6-os vagyok, és elolvastam, és értem is. Az előttem szólóra reagáltam, és értettem, mi volt a kérdés. De igen szerintem is többen másra gondoltak.
2012. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!