Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki a...

Van itt olyan anyuka, aki a harmadik trimeszterben esett át toxoplazma fertőzésen?

Figyelt kérdés
Hány hetesen derült ki? Mit kellett rá szedni? A babával minden rendben lett?
2012. márc. 12. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
mikor én a második trimeszter végén voltam elkezdett 2 cica hozzánk járni a szomszédból, elmentem a védőnőhöz és megosztottam vele aggodalmaimat. nekem ő azt mondta h ennek a másod trimeszterben már nincs sok jelentősége, mert a magzatnak ilyenkor már ki van fejlődve az a része amiben a toxoplazma kárt tehet. elsősorban szem és ideghártya. antibiotikumot adnak rá egyébként. de a teszt ingyenes kérd meg az orvosod h csináltassa meg neked!
2012. márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megcsináltattam és sajnos pozitív lett. most estem át rajta. antibiotikumot kell szednem a szülésig, de semmi biztosat nem tudnak mondani az orvosok sem. :( ezért vagyok nagyon elkeseredve. :(((
2012. márc. 13. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz semmi baj a babával, a kolléganőm is terhesen esett át rajta, de úgy hiszem ő a második trimeszterben. Azóta már 12 éves a fia és nincs semmi baja. Ráadásul akkor még Ausztriából kellett neki beszerezni a gyógyszert. Megkérdezhetem, hogy mitől kaphattad el?
2012. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem tudom. nincsenek háziállataink, nem ettem semmilyen nyers dolgot, sem mosatlan gyümölcsöt. azt mondta az orvosom, hogy ezt cipőtisztítás során is elkaphattam. sajnos nem lehet kivédeni, hiába vigyáztam. :(
2012. márc. 14. 15:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőmmel esett meg. Nála sajnos valószínűleg ezért született meg hamarabb, a 34. héten a baba.


Azóta viszont már egy éves múlt a lurkó, és többszörösen behozta a "lemaradást", egészséges kis csibész.


Én már az első babám idején is védett voltam, mivel kislánykorom óta "be vagyok oltva macskabaj ellen", mindig volt körülöttem kiscica, és már korán átestem a toxon.

2012. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 14. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nyugi nem lesz semmi baj. Próbálj meg így hozzáállni a dologhoz. Én sem vagyok védett, pedig kutyák, macskák között nőttem fel, kertből ettem a zöldséget, gyümölcsöt. Meg is lepődtem, amikor az jött ki, hogy fogékony vagyok.
2012. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak a gyanuja merült fel a 2. trimeszterben, 2x kellett teszt, szerencsére negatív lett, de a körülményeket nem részletezem, mert a sírás kerülget, ha arra az 1 hónapra gondolok, ami a 2 teszt között eltelt.

Mennyi időd van mèg?

Most kaphattad el? Mert ha úgy van, ahogy az egyik válaszoló írta, hogy csak az 1. harmadban veszélyes, és most kaptad el, akkor nem lesz gond.

2012. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs ha hülyén hangzott... Nyilván a TERHESSÉGBŐL értettem...
2012. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!