Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Öntöttvas kályhát lehet...

Öntöttvas kályhát lehet biztonságosan alkalmazni gyerekek mellett? Lehet védőrácsot venni köré? Fűt valaki ilyennel?

Figyelt kérdés

Olyan helyre költöznénk ahol csak ilyen fűtési megoldás van..Tudtok ajánlani biztonsági rácsot hozzá?

Köszi előre is!


2012. márc. 13. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bár mi nem öntöttvas kályhával fűtünk,csak kandallónk van-az öntött vas,de van egy lemez burkolat rajta- dísz,le lehet venni. A lányok 1 évesen sokszor bújtak mögé ha nyár volt,egyébként nem volt gond,amikor mászni,járni tanultak sem mentek hozzá közel,így rács sem kellett,pedig mi is gondoltunk rá,hogy kelleni fog. A második elég "kíváncsi" természet,mindig azt találta meg,amivel nem szabad játszani,de a kandallóhoz Ő sem ment közel fűtési szezonban. Nem is érdekelte. Az nagy tavaszi a középső nyári születésű,a kicsi őszi,de Ő még csak fél éves- így nem tudom,hogy mennyire lesz kíváncsi majd a következő szezonban .


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megszokják, hogy oda nem mehetnek...
2012. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes valamit kitalálni, feltétlen. Persze, megszokják....de előtte még párszor meg kell fogdosni...:(

Biztos ami biztos!!!

A fiam még a konvektorhoz is képes volt odapucsítani csupasz hátsóval, volt sírás-rívás...

2012. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!remélem írtok még!


Minden féle képpen akarok valamit, nehogy esetleg játék közben neki lökjék egymást, meg amúgy is nagyon kíváncsi természetűek:))

2012. márc. 13. 20:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy ha nem is túl szép, de hatásos megoldás lenne egy karám a kályha köré, amíg a gyerekek nem elég okosak, hogy oda nem lehet menni.


Nálunk cserépkályha van, vas ajtóval, a csajosom nekiesett, sajna még most is látszik a hegy a kezén, azóta nem piszkálja.

2012. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is kandalló volt, egy fa járóka 4 oldalelemét szereltük össze és ezzel kerítettük le a kandalló részt, hogy még véletlenül se érjenek hozzá az ikrek.

Valami hasonlót biztos csinálnék a helyetekben, bár én egy parázós anyuka vagyok.

2012. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Most jutott az eszembe, hogy gyerekkoromban lökdösődtünk a bátyámmal és nekiestem egy gáz üzemű fűtőtestnek a fürdőszobában. Mér le voltunk vetkőzve és azon vitatkoztunk, hogy ki menjen először fürdeni. Még most is érzem az égett bőr szagát, a teljes hátam ráolvadt a fűtőtestre.:( Borzasztó emlék, de szerencsére nem maradt nyoma.

Akkor óvodás voltam, majd jött a nyár, mindenki fürödhetett az ovi medencéjében csak én voltam pólóban a parton, mert nem nagyon volt bőr a hátamon.:(


Emiatt vagyok ilyen parázós!!! Jobb megelőzni a bajt, sajnos a szüleim ezt nem tették meg.:(

2012. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk kandalló van, de a folyosón, ami elég szűk.

Télen rendeltünk neten egy rácsot (szikrafogó) a kandalló elé, mert nagyon féltünk, hogy a nagy futkározásban neki esik, megcsúszik, stb...

Nos, a rács a spajzban van. :) Ahogy meglátta, első dolga volt, hogy körbekerítse magát vele. Ezek után már oda sem mertük tenni a kandalló elé.

Lehet, hogy az a baj, hogy későn vettük. Hamarabb kellett volna, hogy úgy szokja meg. De most már mindegy.

2012. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!! :)


én is nagyon parázós vagyok, nekem meg a fenekemről égett le a bőr annó mert nekidőltem egy ilyennek :))

szerencsére nincs nyoma, de emlékszem rá hogy fájt, pedig nagyon kicsi voltam még :))


Mindenféle képpen eszkábálunk majd valamit :DD


Köszi még egyszer!!!!

2012. márc. 14. 06:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia,

nekünk is öntött vas kandallónk van, én nem akartam kockáztatni, csináltattunk köré egy rácsot. Először én is olyan készen kapható szikrafogón gondolkodtam, de azt nem lehet rögzíteni, nem ér semmit. Így egy lakatossal csináltattunk egy rácsot, sima fém keret, fémhálóval rajta, hogy ne bírja bedugni a kezét. A kandalló mindkét oldalán oda van csavarozva a falhoz, és az egyik oldalán nyitható, hogy be lehessen fűteni. Őszintén szólva nem túl szép, nem a lakás dísze, de 1-2 telet kibírunk vele, amíg a fiam is nagyobb lesz. És nem csak attól kell félni, hogy direkt megfogja, hanem attól is, hogy véletlenül rátámaszkodik a forró kályhára, automatikusan belekapaszkodik, ha pont ott esne el. A biztonság a legfontosabb!

2012. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!