Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermekes, egy nemű...

Több gyermekes, egy nemű gyermekek anyukái! Nektek is szokott a szátokra jönni a másik gyermek neve? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nektek is szokott a szátokra jönni a másik gyermek neve, amikor az egyik gyermeket akarjátok megszólítani? Ez a kor, a gyerekek száma, vagy a "gondatlan" élet mellékhatása?Először anyukámon vettem észre,hogy nővérem nevét mondja rám,majd anyósom keverte a két fia nevét.

3 lányom van,és mióta 3 van,azóta szinte soha nem az a név jön a számra,amit szeretnék mondani! A nagy lány neveti,de engem zavar.



2012. febr. 27. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát nem teljesen a kérdésedre fogok válaszolni, de mikor általános iskolába jártam volt egy Ádám nevű barátom akihez gyakran felmentem. Volt egy Hajnalka nevű nővére és anyukájuk Ádámot rendszeresen lehajnizta. :D
2012. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ne zavarjon, én a kollégáim nevét cserélem fel rendszeresen, pedig sok-sok éve dolgozom velük. Sokszor mégis rossz név jön a számra. :)


3 fiam van, velük ezt még nem tapasztaltam, de anyukám rendszeresen keveri a neveket. Ez nem olyan nagy tragédia. :)

2012. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1 fiam és 1 lányom van. A lányomat gyakran szólítom a fiam nevén, de visszafelé nem.
2012. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as ikreim vannak. 3 leányzó.

1) Lia

2) Hanna

3) Kira


Na most nem olyan egyszerű sokszor megkülönböztetni őket! Persze van rajtuk olyan jel, amiből egyszerű lenne, de sokszor nehéz észrevenni. Ráadásul ha telefonon beszélek velük, akkor nem igazán tudom, hogy kivel is.. :)))


Férjem egyszerűen megoldja. Ha mind hármat hívja, akkor azt mondja, hogy: Lányok..

Ha pedig az egyiket, akkor egyszerűen: Prücsök.. ekkor vagy mind a három megjelenik vagy megkérdezik, hogy melyik.

2012. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem is három lányom van, gyakran keverem a nevüket:)

Nem csinálnak belőle gondot, én viszont a tévedésem után, hirtelen azt sem tudom, hogy melyik nevet kellene mondanom, ezért felsorolom az összeset:)

2012. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ő persze össze vissza szólítom őket.. hol a nagyot szólítom a kicsi nevén hol a kicsit a nagyén. Nővérem három lányának is keverem a nevét néha....
2012. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekünk egyenlőre 2 fiunk van(a pocaklakó nemét nem tudjuk még),de néha én simán az apjukat is szoktam valamelyik gyerek nevén szólítani...
2012. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nem egyneműek (illetve 2lány 1fiú) de néha felsorolom a fél naptárat mire eltalálom a nevüket
2012. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem pusztán két gyerekem van, mégcsak nem is ikrek és nem is egyneműek.

De esett meg már többször, hogy a kislányomat a nagyfiam nevén szólítom.

Utána úgy belekavarodok, hogy a párom nevén hívom a nagyfiamat.

Őrület

Pedgig jó eszű pénzügyes voltam, akinek mindig vágott az esze.

mostmeg......

2012. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy Murphy törvénykönyv szülőknek c. könyvben olvastam, hogy ha valamelyik gyerekedet hívni akarod, akkor mindig a többié jön először a szádra.. még a macska neve is.


Előfordul, evvan....

A tipikus pasitrükköt szoktam bevetni (egy becenéven szólítják az összes barátnőjüket), azt mondom, hogy: nyuszikám. Aztán ha a másik reagál, akkor mondom hogy a másik nyuszim.

2012. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!