Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pszichológusok szerint nem...

Pszichológusok szerint nem ajánlott 2 éves kor előtt elkezdeni a biliztetést? Vagy ez ki találta ki?

Figyelt kérdés

Lehet én már nagyon félre lettem informálva, de sok helyen azt olvasom, hogy 2 éves kor előtt nem érdemes elkezdeni a biliztetést, mert még nem érett rá a gyerek.

Ezt csak azért nem értem, mert a pszichológia nagyrészt Freud fejlődéspszichológiáján alapszik(persze nem csak az övén) és ha jól tudom szerinte a az anális szakasz, amiben a gyermek megtanulja a kontrollt a saját teste fölött,szobatiszta lesz az 1-3. életév.Tudom, hogy ebben benne van a 2 éves kor utáni időszak, az az előtti is.

Persze, nem feltétlen őt kell alapul venni én csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert nagyon sokaknál azt látom, hogy akik 2 éves kor után kezdték el, azok sokat kínlódnak, hiszen a gyermekben már kialakulóban van a szégyenérzet, ezért a kakilást egy intim dolognak tekinti, amibe inkább ne szóljon bele senki.Viszont 2 éves kor előtt még ez nem jelentkezik, így a bilit könnyebben el lehet fogadtatni.Nem azt mondom, hogy aki 2 éves kor előtt ráülteti a gyerekét, annak hipp-hopp szobatiszta lesz, csak szerintem lehet könnyebb.

Igazából a véleményetekre vagyok kíváncsi, nyilván sok anyuka lesz, aki 2 éves kor után kezdte és nem kínlódott, én csak a környezetemből vett tapasztalatok miatt tettem fel a kérdést.


2012. márc. 18. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek a maga tempójában tanul meg járni, beszélni, bilizni is. Nem verseny ez, sőt nem szentírás a sok "okos" könyv sem. Szerintem egyébként 2 éves kor után ráérnek szobatiszták lenni. Halkan súgom meg, hogy az én két lányom 3 éves volt, mikor egyik napról a másikra szobatiszták lettek. Nem volt kínlódás, csak móka.....
2012. márc. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 évesen alakul ki a TUDATOS wc-s. vagy is ekkor éri el az agy hogy képes vissza tartani, kontrolálni a pisit, kakit.

Elötte nem tudatosan csinálja, csak sikerül. ìgy ha pl másfél évesen szobatiszta lesz, de 2 pár hónap után bekakil, akkor mit tesz az anya? leszidja? minek, a gyerek nincs tudatában mit tesz, csak cselekszik. Szóval ellehet kezdeni, és ha hajlandó a gyerek lehet vele haladni, de felesleges kényszeríteni, felesleges anya igényeit rákényszeríteni.

anyósom meséli nagy büszkén hogy kényszerítették bilire a gyerekeket, és már másfél évesen tiszták volták. majd nagyi megsugta, hogy 5 évesen mindegyik bebipisilt sokszor hónapokig. szóval ennyit az eröltetésröl.



Freud gondolatait már ezerszer megdöntötték, rengeteg dologban rosszul gondolta a fejlödést.


èn úgy vagyok vele, hogy ott a bili néha próbálkozunk, de csak játszik vele. majd így szép lassan haladunk, de 2 éves koráig csak emlegetem neki a bilit.

2012. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2,5 évesen lett szobatiszta a fiam.nem volt kínlódás,levettem róla a pelenkát,megbeszéltük,hogy szól.nem volt baleset az első pár napban sem,és utána sem.

tehát tényleg egyik napról a másikra hipp-hopp szobatiszta lett.

előtte is volt már próbálkozás,de egyértelműen nem volt érett rá.

2012. márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

20 hós volt a fiam, amikor kipróbáltuk. 2 napig mostam egyfolytában, de utána nem volt probléma. Nem mondom, hogy egyszer sem történt baleset, de azóta éjszakára is szobatiszta. Olyankor fordul elő baleset, ha lefekvés előtt sokat iszik.

Nem érezte erőltetésnek, mert mondtam neki, ha kell, feladom a pelust. De megszokta így.

Most lesz 4 éves.

21hkm

2012. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Azért szerintem képes arra 2 éves kora előtt hogy szóljon ha kell, és kisebb ideig a visszatartásra is...na de ezen estig vitatkozhatnánk:)

2012. márc. 18. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves kor alatt gyakoribb, hogy visszaesés mutatkozik, hogy pl valamilyen változás hatására újra bepisilős lesz (pl kistestvér születése).
2012. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukaként mindíg az ösztöneimre próbálok hallgatni és figyelni a gyerekeim rezdüléseit.A lányom másfél évesen biztonságosan szobatiszta volt nappalra,nemsokára éjjelre is,viszont a fiam csak 2 évesen,szinte a szülinapján kezdett el szólni,egy hónap alatt annyira jutottunk hogy nappal nincs pelus.De mindkét gyerkőcnél finoman próbálkoztam,figyeltem,magyaráztam,már előbb is.Amikor láttam hogy van értelme akkor kezdtük el komolyan.A fiam már régóta szól ha a pelusba kakil,de a bilibe még nem akar,ezt mindíg a déli alvás utánra időzíti mikor van rajta pelus.Ez is mint minden egyénfüggő dolog.
2012. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!