Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egyszerre 2...

Hogyan lehet egyszerre 2 testvért beszoktatni a bölcsibe, úgy hogy külön külön csoportba kerülnének?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sajnos úgy néz ki, hogy szeptembertől vissza kellene mennem dolgozni. Van egy 2 éves kisfiam és egy 7 hónapos kislányom a bölcsit szeptembertől gondoltuk. A kisfiam már nagyon igényelné a vele egykorúak társaságát ezt látom itthon is, és a játszótéren is én már nem vagyok "elég" neki. Neki szerintem jó lenne a bölcsi. A kislányom szeptemberben már elmúlik 1 éves de nem szívesen adnám be mivel még kicsi. A családi napközit sajnos nem tudnánk kifizetni. Van vagy volt valaki ilyen helyzetben?
2012. márc. 18. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyszülők, rokonok akik otthon vannak szintén gyerekkel vagy bármilyen más okból, vagy kedves kisgyerekek ismerős aki pár száz ft-ért elvállalná a a kislányodat? Mennyi időre mennél vissza dolgozni?
2012. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia hasonló volt a helyzet,lányom 14 hós volt,fiam pedig 25 hós mikor bölcsibe kerültek. Könnyebb volt nekik a beszokás,mert ott volt a másik.Nálunk egy csoportba kerültek. Neked is ezt kellene elérned.
2012. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem hármasikreim vannak, és egy csoportba kerültek. Rajtuk kívül a többi gyerek mind sokkal időseb náluk. (alapból ebben a bölcsiben nem vagyes csoportok vannak, de csak ide tudtak együtt bekerülni, én nem akartam, hogy 3 külön csoportba kerüljenek).

Ha nem tudjátok elintézni, hogy egy csoportba kerüljenek (pedig szerintem is, az jó lenne nekik), akkor szerintem úgy tudod megoldani, hogy ne egy időben legyen a beszoktatás. Pl. 1-2. héten a nagyobbik gyereknek, utána 3-4. héten a kisbbiknek a másik csoportban, aztán mész vissza dolgozni. Azt meg kellene oldanod, hogy amíg a nagyobbik beszokik, addig kire bízod a kisebbiket (arra a 2 hétre). Borul a terv, ha a 4 hét alatt bármelyik gyerek megbetegedik.

Azt neked kell eldöntened, hogy a kicsit 1 évesen beadod-e, de ha nem, akkor gondolom, nem tudsz visszamenni dolgozni (vagy tud rá valaki vigyázni?)

2012. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagyszülők mind még dolgoznak így ők nem tudnak rájuk vigyázni. kisgyerekes ismerős ilyen korú gyerekekkel sajnos nincs csak idősebb, így az is kilőve. A bölcsibe is úgy mondták a beszoktatást, hogy 2-2 hét gyerekenként. De nem egy csoportba kerülnének ezt rögtön mondta a bölcsöde vezető. Dolgozni teljes állásban tudnék csak vissza menni így ha bolrul a beszoktatás akkor nem tudom mi lesz. Azt se tudom, hogy mit csinálok pl a kislányommal amíg a kisfiamat szoktatom be apa reggeltől estig dolgozik. Nem tudom, hogyan legyen bár szeptemberig még van egy kis időm végig gondolni.
2012. márc. 19. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerinetm mindenképp vidd magaddal a kislányt, hisz addig is szokja a környezetet, talán még játszani is engedik a gondozónők, hisz 2 hét és ő is oda fog járni! :D Lehet így majd nem is kell neki 2 hét. De addig is vidd nagyon sokat gyerekek közé, játszóházba, játszóra, hogy erősödjön az immunrendszerük és szokják az adom-kapom játékokat (osztozást). Sok sikert!


Jaj majdnem elfelejtettem megkérdezni, hogy mi lesz ha betegek lesznek? Kivel lesznek? Főleg ha egymás után lesznek betegek?

2012. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha betegek lesznek abban talán majd a mamák tudni fognak segíteni mert nekik több szabijuk van mint nekem lesz. Ezért se tudnak a beszoktatásnál így segíteni, mert ha valamelyik beteg lesz akkor inkább erre vegyék ki a szükséges szabikat. Én így nyugodtabb leszek a kislányt meg addig is viszem magammal amíg a kisfiam beszokik a bölcsibe.
2012. márc. 20. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!