Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy 2 éves gyereke...

Szerintetek egy 2 éves gyereket hogyan kell a bölcsibe beszoktatni? Tapasztalatokat várnék. Inkább fokozatosan, vagy bele kell dobni a mély vízbe?

Figyelt kérdés
Kislányom múlt héten kezdte a bölcsit, volt két nap, hogy nem voltam ott vele, akkor elég jól ment, habár sokat sírt utánam, de mikor meglátott, akkor mosolygott, úgy jöttünk el,hogy elköszönt a bölcsis néniktől is. Egy nap ott maradtam, mert nem akart elengedni, de végig sírt, még úgy is, hogy a kezemben volt. Ma meg már nem is ment be egyedül a csoportba, haza akart jönni velem.Azt mondták, hogy menjek vissza ebéd után érte. Jó megoldás ez? Köszi
2012. febr. 27. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így ebben a formában a lehető legrosszabb. Hol ott vagy vele, hol nem...

Nálunk abszolút fokozatosan ment a beszoktatás. Első nap csak 1 órát voltunk a bölcsiben - együtt. Aztán 2 órát, majd harmadik nap otthagytam kb. negyed-fél órára. És így tovább. Összesen 2 hét volt a beszoktatás, végig fokozatosan. Szerintem a gyereknek tudnia kell, mire számíthat. Hogy hol ott vagy vele, hol nem, ebből nem fogja tudni, mi a helyzet.

2012. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerekem már beszokott a bölcsibe. Mi így csináltuk:

- első nap együtt bementünk egy órára, de én végig igyekeztem háttérbe húzódni,

- második nap egyedül ment be egy órára,

- harmadik naptól már egész délelőttre.

Nekem első évben csak délelőtt jártak, a fiam most jár második éve, szeptemberben kezdett ott aludni. Választás nem volt, raktak ki ágyat és kész. Állítólag első nap pityogott egy kicsit, de azóta is vígan bent alszik.

2012. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Most hívtam a bölcsit, jól elvannak, ugyan még sokszor sír. Amúgy első és második nap már Ő akart ott aludni, le is feküdt, meghallgatta a mesét, utána mentünk haza. Nem erőltettünk semmit.

attól félek, nehogy a kis lelke sérüljön, azáltal, hogy ennyit sír utánam.

2012. febr. 27. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:

1 nap-10-11

2 nap-10-11

3 nap- 10-12:15

4 nap- 10-12:15

5 nap- 10-12:15 szülő nélkül 30perc

6 nap 7:30-11:00 szülő nélkül 1óra

7 nap 7:30-11:00 szülő nélkül 1,5óra

8 nap 7:30-12:15 szülő nélkül 2 óra

9 nap 7:30- szülő nélkül 3-3,5 óra alvás anyával

10 nap 7:30- szülő beadja, elköszön a gyerektől , étkezés alvás a gondozónővel

2012. febr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fokozatosan. azt nem írtam.

ha fáj a szíved érte, és megengedheted magadnak akkor néha ebéd után vagy rögtön mikor felkel, hamarabb elmész érte.

2012. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!