Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem zavar benneteket -már...

Nem zavar benneteket -már akit érint- hogy a választott gyereknevetek 1-2, pár éven belül tucatnév lett?

Figyelt kérdés
Vagy az a lényeg, hogy még mindig tetszik és illik a gyermeketekhez?
2012. márc. 20. 07:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Minden név illik minden gyerekhez! Ez csak egy ostoba hiedelem,hogy a név jelent valami egy gyereknél. A nevelés számít,nem az,hogy mi a neve. Egyébként nem zavart soha. Minden gyerekemnek normális magyar nevet adtam.
2012. márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ismeroseim kozott mar egy tucat Anna, Hanna, Jazmin, Benett van.

Engem zavarna, mert a legtobb szulo azert ad kulonleges nevet, hogy a gyereke kulonleges legyen. Aztan megsem.....

2012. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nevét nem sok helyen hallom:) Arnold Dorián.
2012. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem zavar,sőt örülök,hogy másoknak is tetszik:)

A nagyobbik fiam Zalán 8 éve még nem volt divat,most pedig már minden 3.-4- gyerek az.( a 2.neve Olivér,így már ő is egyedi:) )

2012. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
engem eléggé bosszant... mikor született mindenki el volt ájulva, hogy honnan vettük. most akárhova megyünk, mindenhol van belőle...
2012. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Engem zavarna.

A masodik gyermekuknek valasztottunk olyan nevet, ami igazabol nem kulonleges, nem kacifantos, de megsem ismertunk egy ilyen nevu gyermeket sem. Engem mar az is furcsan erintett, hogy munkatarsnom utanam lett kismama kb 4 honappal, vegig tartottuk a kapcsolatot, vegig azt mondta, hogy meg nincs valasztott nevuk, majd megszuletett es hirtelen derult ki, hogy Ok is ugyanazt a nevet adtak. Azert esett rosszul, mert eleve titkolta, elmondhatta volna.

De a lenyeg: picit beijedtem, hogy mi lesz, ha most ez a nev is esetleg arra a sorsra jut, hogy hirtelen elterjed. De nem tortent meg.


A masik gyermekunknek par evvez ezelotti toplistas neve van, nagyon gyakori volt, viszont mar lefutott azelott kb 5-6 evvel, hogy a fiunk megszuletett. Ezert batran valasztottuk es jol tettuk, mert a korosztalyaban nem is ismerunk ilyen nevu gyermeket, szoval nem izgulok amiatt, hogy majd az iskolaban tobb is lesz az osztalyab

2012. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem még csak most fog megszületni , de ha lány lesz akkor különleges neve lesz. Még soha nem volt topplistás , remélem utána sem lesz :)

Ha fiú lesz akkor az apa után kapja a nevét, mert a mostani tömeg fiúnevek nem tetszenek.

2012. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mary_Poppins ***** válasza:
100%

Ez a tucatnév kérdés nagyon érdekes. Én úgy vettem észre, hogy aki különleges nevet választ, az szeretné, ha nem találkozna más olyan nevű gyerekkel az utcán.

Viszont ez nagyon csalóka lehet, mert egy-egy adott körben lehet, hogy az egyébként nem tucatnevek a tucatnevek.


Én például 5 éves kor alatt összesen 1 Annát ismerek, viszont 3 Lénát. 1 Bencét, viszont 3 Félixet.


Szóval, minden relatív.

2012. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
E
2012. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerencsére a mi nagy-20 éves fiúnk-neve nem vált tucatnévvé(Áron).A kicsinek is jó nevet találtunk,és az ősszel születendő babának is megvan már a neve(4 éve találtuk,amikor a kisebb született),és mivel más nemű lesz a mostani baba,így biztos,hogy azt adjuk.Ám 4 év alatt semmi nem változott,ugyan úgy nem lett ez sem tucatnév.
2012. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!