Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkaphatta a bárányhimlőt a...

Elkaphatta a bárányhimlőt a lányom?

Figyelt kérdés
Ma voltunk védőoltáson.A védőnőnél két pelenkázóasztal van. A gyerek aki mellettünk volt bárányhimlős volt.Nem értünk hozzá, de ott sertepertélt a lányom a váróban 2 órán keresztül. Olvastam, hogy ez a vacak meg ragályos ennyitől elkaphatja? Hogy egy helyen voltunk egy ideig?

2012. márc. 20. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi elég, hogy elkapja. Milyen tünetei vannak? Kis viszkető pöttyök? Hőemelkedés? Egyébként, ha az van neki nehogy engedd, hogy kaparja, mert örökre megmaradhat a nyoma. Ha ecsetelőzöd, akkor kevésbé viszket, maximum te dörzsöld meg egy kicsit, de nehogy körömmel. Mi annak idején kesztyűt kaptunk, ha már nagyon nem bírtunk magunkkal. :D Nem kell túlmisztifikálni, figyelni kell, hogy ne legyen gond, de felnőtt korban még sokkal veszélyesebb.
2012. márc. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Hát még nincs tünete, mert ma voltunk, csak kíváncsi voltam rá, hogy elkaphatta-e. Mert anno amikor nekem volt b. himlőm már nagyobb voltam és már nem vakartam, de a lányom 18 hónapos, nem hiszem hogy le tudom róla beszélni, ha vakarni akarja.
2012. márc. 20. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen elkaphatta, de a lappangási idő 2-3 hét (!), mivel ma voltatok egy légtérben vele, így legkorábban 14 nap múlva jönnek a tünetek elő. De mivel nem értetek hozzá nem biztos, hogy elkapta! Csepp fertőzéssel és használati tárgyakkal is el lehet kapni a bárányhimlőt.


Akkor meg főleg nem, ha a kislánynak már kijöttek a pöttyei és pörkösödnek, akkor már nem fertőző! Viszont a pöttyök megjelenése előtt 1-2 nappal már fertőzhet.


A lányom tavaly lett himlős egy évesen. Nézz utána a neten mit ajánlanak ilyenkor.


Nekem ezeket ajánlották (háziorvos):

Csak gyors zuhany lehetett, addig amíg, nem pörkösödik a pöttyök. Semmivel nem lehet kenni, mert begyulladnak a hólyagok és elfertőződnek! Dörzsölni sem szabad, ha elkaparta az meg fog látszani, a lányomnak is meglátszik amit elkapart, szerencsére nem feltűnő. Lehet kapni cseppeket viszketés ellen (pl.zyrtec, fenistil csepp) és lázlehúzó (nurofen szuszpenzió), a lányomnak 39 fokos láza is volt.


De mint írom nem valószínű, hogy elkapta.


Amúgy nem értem, hogy egy himlős gyereket miért kell közösségbe vinni, viszont amikor már pörkösödik, akkor már mehet közösségbe, nem lehet, hogy már száradtak a hólyagok, mert akkor már nem kell félni, nem fertőz!

2012. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen védőoltáson voltál.

Ha pont bárányhimlőt adtak be, akkor a vakcina gyorsabban hat mint az elkapott betegség szóval pont megúszod.


Ha nem bárányhimlő oltáson voltatok, akkor 1-2 belül beadva még jó eséllyel megúszható.

2012. márc. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2 belül = 1-2 napon belül
2012. márc. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!