Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlőt átvészelőktől...

Bárányhimlőt átvészelőktől kérdezem a következőt, ezt tényleg lehet? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Kb 1 hete lett bárányhimlős a kislányom, most már csak pörkök vannak, hólyag nincs. Dokibácsink azt mondta, hogy egy kádba tegyek 3 evőkanál keményítőt és 3 evőkanál szódabikarbónát és áztassuk le a pörköket, utána szépen be fogg forrni minden és nyoma se lesz. Nem azt szajkózza mindenki, hogy ne áztassuk ,mert leesik a pörk és ott marad a helye??
2011. febr. 11. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia!Nehogy áztasd!!!Kislányomnak a pocakján ázott fel-esett le egy pörk,de meglátszik a helye még most is(tavaly júniusban volt bárányhimlős).Homeós bogyót adtam neki,hogy könnyebben gyógyuljon(nekünk nagyon bevált).Gyógyszertárban meg tudod kérdezni,hogy ebben a stádiumban mi használ.Már túl vagytok a nehezén!Felesleges áztatással rontani a helyzeten.

Minden jót!

2011. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem szabad!! Nem tudom, milyen orvos az ilyen! A párom gyermekorvos ő sem érti, hogy mondthat egy kollégája ekkora hülyeséget. Ha leáztatod őket akkor megmarad a helyük!
2011. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nnna akkor csak jól gondoltam! Fújom Aloe First-tel, meg mostmár lámpázni is fogom. Köszi a gyors válaszokat.:)
2011. febr. 11. 09:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezem, hogy Ti beoltattátok a gyerkőcötöket bárányhimlő ellen? Mert a mi dokink anno lebeszélt róla, hogy tök fölösleges, mert sz.r-t se ér (bocsánat). Pont a múlt héten határoztam el, hogy csak azért is beoltatom, erre tessék szombatra kipöttyöződött, így lekéstük az oltást :-/

Másik kicsim 4 hónapos , ha most nem kapja el én be szeretném oltatni, mert rettegek a szövődményektől. A páérodnak mi a véleménye az oltásról?

2011. febr. 11. 09:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, párodnak.
2011. febr. 11. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:
16 éve voltam himlős és tisztán emlékszem, hogy mondta a doktornéni, hogy csak zuhanyozni szabad...
2011. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Nekünk a dokinéni azt mondta,hogy ha beoltatjuk,akkor is lehet bárányhimlős,mert nem ad 100%-os védettséget.Mikor meglátta a pöttyeinket,akkor megnyugtatott,hogy így már egész életére védett.

Bocsi,hogy csak ennyit tudok "segíteni".Minden jót!

2011. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!