Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiket választottatok a gyereke...

Kiket választottatok a gyereketek keresztszüleinek? (Milyen rokoni/baráti kapcsolatban álltok a keresztszülőkkel? )

Figyelt kérdés
És mennyit találkozik a gyerek velük?

2012. márc. 21. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Még nem volt meg a keresztelő, de már választottunk.

Két kisfiúnk van, egyiküknek az én oldalamról lesznek ker.szülei, másikuknak a férjem részéről.


Én azokat a barátaimat választottam, akik engem először keresztanyának hívtak, a férjem pedig a mi egyházunkhoz tartozó baráti házaspárt fogja hívni keresztszülőnek.

Legszívesebben a testvéreinket hívnánk inkább, de ők vagy nincsenek megkeresztelve, vagy más vallásúak.

NEkünk fontos, hogy a keresztszülők mind reformátusok legyenek, mert mi is azok vagyunk (gyakorolóak is), a kisfiaink is ebben fognak felnőni.

2012. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

legjobb barátnőmet és férjét választottuk és mivel egykorú a miénk a második gyermekükkel, most úgy érzem, nyűg nekik, csak úgy játszani nem jönnek át, mert szakadnak ezer felé,ünnepeket megtartjuk, együtt járunk játszóházba.

Ugyanez mondható el rólunk, a másik barátnőm meg minket kért fel, másik városban élnek, igyekszünk részt venni a baba életében de én sem tudok annyi időt szakítani rá, mint amennyit szeretnék, mert abban a városban élnek a szüleink is, nehéz egy hétvégébe mindenkit belezsúfolni. Most azt mondom, célszerű lett volna egy gyerekcentrikus egyedülálló vagy még gyermektelen rokont, barátnőt választani,aki csak az enyémre koncentrál (nem pesztrára gondolok), és kiéli a gyermekemen a gyerek iránti vágyát és szeretetét és maximális figyelmet tud neki szentelni.Aki keresi az alkalmat h babázhasson és nem tehernek vagy kötelező dolognak éli meg és mivel nincs összehasonlítási alapja (sajátjával) nem is hasonlítgatja.

2012. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Keresztanya a legjobb barátnőm, keresztapa az öcsém lett.

Tudom, hogy egy párt szokás választani, de egyrészt a mi családunkban úgy szokás, hogy a szülők testvérei legyenek a keresztszülők (csak nekem van testvérem), másrészt az öcsémnek akkor még nem volt hosszabb kapcsolata, igaz azóta már menyasszonya van, de akkor nem ez volt a helyzet, a barátnőm párját meg annyira nem ismertem, úgyhogy az a megoldás sem tetszett volna, hogy ők legyenek ketten, jó is lett így, mivel azóta nincsenek is együtt. Ha most kéne választani, akkor simán lehetne a barátnőm és a férje, de nem bánom, hogy a testvérem lett a keresztapa :)


Mindkét keresztszülővel elég gyakran találkozik a gyerek, pici kora óta sokszor vigyáznak is rá és nagyon szeretik egymást :)

2012. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

keresztanya barátnőm, keresztapa párom öccse


A keresztapa itt lakik 3 házzal arrébb kb. két naponta, de ha sok a munkája akkor csak hétvégén néz át

keresztanya pedig havonta kb. 3szor, ő messze lakik, de sokat telefonál

2012. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Párom legjobb barátja és az élettársa a keresztszülők.

Havonta 2-3 alkalommal találkozunk.

2012. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az öcsém lett a kislányunk keresztapja.

Most külföldön dolgozik, így csak havonta látja, ha hazajön. Amúgy naponta, kétnaponta jött a külföldi munka előtt.


Most várjuk a kistesót. Még nem tudom, kit/kiket hívunk.

2012. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy keresztanya vagyok!

A nővérem kisfiát kereszteltem,nálunk ez tök egyértelmű volt!

Heti 2* látom, minimum,de van úgy is,hogy többször!!!Imádom a Keresztfiam!

2012. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A férjem húga és az én öcsém lettek a keresztszülők. Ők házasok (mármint egymással), így nem volt gond, hogy kinek a rokonságából legyen keresztszülő.


Kb. két havonta találkozunk, mert messze lakunk egymástól, de rendszeresen beszélünk telefonon a gyerekünk is imádja őket.

2012. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a fiam keresztszülei a párom egyik első unokatestvére és annak a férje. Nagyon szeretik a fiunkat, de mivel 300 km. választ el minket egymástól, átlagosan évente 2-3 alkalommal találkozunk. Karácsonykor jönnek ők, nyáron megyünk mi, azon kívül akkor látjuk őket, ha van valami családi rendezvény (tavaly volt még 1 esküvő, 1 konfirmálás és egy temetés, tehát 5X találkoztunk, idén pedig lesz két keresztelő, szóval 4X fogunk találkozni).


Kislányomnak a legjobb barátnőmet és a férjem egyik elvált első unokatestvérét választottuk. A barátnőm imádja a kislányt, de a fiam is nagyon szereti őt, neki nincs családja, ragaszkodik hozzánk, havonta 2-3 alkalommal látjuk. A keresztpapa vállalkozó, férjemmel napi telefonos kapcsolatban van, nagyon örült a felkérésnek, de nem igazán van ideje járni babalátogatóba. Most szombaton is lesz a lányom névnapja, mindenki délután jön kerti partira, ő muszáj délelőtt jöjjön külön, mert délután már egy másik városban kell lennie. Ez van.

2012. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!