Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ennyire erőszakosak,...

Miért ennyire erőszakosak, durvák és mindenkin átgázolóak a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem, amikor felnő az ember mindig azt hiszi, hogy még az ő idejében minden szebb volt és a gyerekek jobban neveltek voltak.

Tudod "bezzeg a mi időnkben..."

Mikor én voltam gyerek, akkor is ezt mondták a felnőttek, most meg felnőttként lassan én mondom ezt.


Amúgy mi váltotta ki a kérdést? melyik gyerek gázolt át rajtad és mivel? Ha tudom a pontos szitut, akkor többet tudnék írni.

2012. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Mert csak szülik őket foglalkozni meg nem akarnak velük. A gyereket szeretni, nevelni, tanítani kell, nem bevágni 2 évesen egy bölcsődébe őket, a pénzt felvenni utánuk (mert a lényeg ezen van) miközben persze nem dolgoznak csak a műkörmüket csináltatják, a gyereknek meg piros a feneke, betegen is menniük kell óvodába, csak otthon ne legyenek, de azt hiszem lehetne még sorolni. Mi lehetne belőlük ha majd felnőnek, ha otthonról semmit nem kapnak? Ha rajtam múlna, nem engedném nagyon sok embernek hogy akár egy gyereke is legyen, mert a gyerek az nem egy tárgy. Nekem ugye van öt, de egyik sem lesz olyan mint a mai gyerekek többsége. Megvonnák minden támogatást a 3. gyerek után (mondjuk én egyik után sem veszem fel, megy a beteg gyerekeknek), és csak annak lehetne több gyereke akik fel is tudják őket nevelni. Tudom, megint kemény vagyok, de én már nem változom. Sok gyereket csak annak volna szabadna vállalni, ahol az apa képes annyit keresni hogy gond nélkül felneveljék őket, és ami nagyon fontos hogy nagyon szeressék is a gyerekeiket, mert enélkül semmit nem ér az egész család.
2012. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos tényleg nem foglalkoznak a szülők a gyerekkel. Anyukám tanár, nagyon sokat panaszkodik, és inkább a szülőkre. A szülők inkább a gyerekre hagyják a dolgot, csak ne kelljen elkezdeni nevelni és a tanároknak nehogy már igazuk legyen. Persze a szülők meg túl hajszoltak, munka, hitel, kevés fizu, stressz. Nehéz ügy ez ám. Szerintem nem olyan fekete fehér mint azt kolopele írta.

Abban viszont egyet értek hogy sokkal szigorúbb feltételekhez (és én itt nem a pénzre gondolok) kéne kötni a gyerekvállalást, csak hát ez nem lehetséges.

2012. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Én rettegek az ovitól komolyan mondom. Az én kisfiam egy tündér, jóindulatú, nem bántott még sose egy gyereket sem, még akkor sem, ha bántották. Pont ma esett az eset, hogy bántották a drágámat. A szívem szakad meg, hogy nem tudom minden gonosz, neveletlen, rosszindulatú gyerektől megvédeni, aki direkt a kezére lépne a mászókán, ha nem figyelnék. És a szülő hibája, én már nem is állok szóba senkivel szinte a játszótéren. Mondhatnak mindenféle hp-nak a hátam mögött, nem érdekel. Nekem az a meglátásom, hogy szülik a gyerekeket, aztán bevágják a bölcsibe, hogy ne kelljen vele foglalkozni, mert nem bírnak vele. Csak fegyelmezik, szeretetet nem adnak, vagy az a tipikus, leszarom, hogy mit csinál, csak hagyjon békén sorozatot nézni, meg körmöt reszelni. Hétvégére bevágják a nagyszülőkhöz, hogy menjen a buli. Lesújtó a véleményem sok szülőről, de ismerek sok ellenpéldát is, szerencsére. Sokan csak szülik a rahedli gyereket, vagy 2-3at, aztán persze nagy falat, és akkor jön a gyerekek között a szemet szemért, mert nem kapnak csak leszúrást, meg erőszakot. Hülye szülőnek hülye gyereke, ez egyértelmű, amíg teheti az ember addig nem foglalkozik velük. Amikor meg muszáj, pl. oviban, akkor meg foggal körömmel próbálja védeni a gyermekét.
2012. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Boglárka, én nem azokra gondoltam akik keményen dolgoznak azért hogy mindent meg tudjanak adni a gyerekeiknek, szeretetet, anyagi biztonságot, akiknek a legfontosabb az hogy a kicsik szeretetben nevelkedhessenek, nekik kijár részemről is a tisztelet, tudom hogy nem lehet mindenki nagyvállalkozó, zseni, feltaláló, sebész, stb. Én csak azokhoz intéztem a negatív kritikámat akik úgymond le....ák hogy a gyerekeik mit csinálnak éppen, hogyan viselkednek. Én sem úgy nevelem a gyerekeket hogy menjetek, itt egy csomó pénz, majd este gyertek haza, holott megtehetném, de ez nem gyereknevelés. Sajnos van egy házaspár ismerősöm akik így fogták fe,l csak mert ők is jómódúak, azt gondolták ezzel mindent el lehet intézni, ma a gyerek drogozik. Ha az ember jól él, nincsenek anyagi gondjai, akkor még jobban oda kell figyelni a nevelésre, szeretetre, hiszen ha csak a pénz dominál egy családban, akkor az nem biztos hogy a gyerek javára válik. Én is próbálom tartani a helyes egyensúlyt, bevallom nem könnyű egyszerre kicsit szigorú, de a gyerekeit a végtelenségig imádó apának lenni.
2012. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert a szülők nem nevelik őket.Nemrég beszélgettem egy anyukával az oviból,aki közölte hogy nagyon nem szeretné ha nagy létszámú osztályba menne az egyébként bűn rossz fia,mert a tanítónéni nem tudna vele annyit gyakorolni.Mondom neki Te meg hol élsz a gyerekkel gyakorolni neked kell,nem a tanítónak.És akkor még vitatkozott velem hogy többször kerülne a fiára a sor,akkor tudna gyakorolni.Aztán azt mondja őrá az anyjára nem hallgat egyáltalán,hiába mond neki bármit a válasz nem akarom,nem csinálom.A gyereknek már a beszéde is irritáló,semmi tisztelet egy felnőtt felé se nemhogy gyerek felé,agresszív,sorolhatnám.És nagyon sok ilyen gyerek van sajnos.Pedig ahogy anyósom mondta:Ha egy évig nem neveled utána már hiába vered!
2012. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem akartam kiélezni rád a dolgot. Nagyon sok mindennel egyetértek azok közül amiket írtál, és tényleg szomorú hogy ma, itt tartunk, persze nem csak Magyarországon.
2012. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is foleg nevelesen mulik.

En nem azt mondom,hogy egy gyereket utni kell. Ezt en is csak akkor teszem ha nagyon muszaj es akkor se komplett verest kepzelj el mert amugy is kicsi meg a fiam (3 eves lesz nyaron). De a fenekere vagy a kezere bizony szokott kapni.

Nagyon sok minden meg van engedve a gyerekeknek manapsag. Szulo nem fegyelmez mert szegeny gyerek nehogy seruljon lelkileg. Aztan felno a gyerek es sehol nem talalja a helyet mert ugye otthon mindig ugy volt ahogy O akarta.

Ezzel a szulo a legrosszabbat teszi a gyerekevel.

En nagyon szeretem a gyerekemet barmikor meghalnek erte de nalunk es az eletbe vannak bizonyos "jatekszabalyok" amikre tanitom es ebbol nem adok lejjebb. Ha kell 5000-szer is elmagyarazom,hogy mit miert de ertse meg es tanulja meg. Csak ugye erre sok szulo lusta es nem veszi a faradtsagot.

A szuloseget amugy manapsag en is vizsgahoz kotnem legalabb. Nagyon sokan vallalnak gyereket pedig nem kellene.

2012. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

elozo vagyok.

Az utolso valaszomat ugy ertem,hogy sokan ugy vallalnak gyereket,hogy nem gondolkodnak hosszu tavon elore mar ami a nevelest illeti.

2012. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A veréssel semmilyen formában nem értek egyet. Ha egy szülő így próbálja megoldani a konfliktust, azzal csak a saját gyengeségét bizonyítja, a gyerek meg főleg kis korban képes azt hinni hogy ez a helyes eljárás, amit majd ő is alkalmaz esetleg. Sem verni, sem ordítozni nem szabad egy gyerekkel, higgadtan kell kezelni minden szituációt, aminek meg is lesz az eredménye a későbbiekben. Az agresszió agressziót szül, és ne felejtsük hogy a gyerek számára a minta minden esetben a szülő. Ha kicsi korban elég szeretetet, gondoskodást kapnak, egyáltalán nem biztos hogy majd jön egy rossz társaság, és annyi. Sok rossz szülő szeret ezzel védekezni ha már megtörtént a baj. Viszont van itt még egy érdekesség. Valaki írta hogy az anyára nem hallgat a gyerek, és ezért akarja hogy tanítsa a pedagógus többet. Ez valóban igaz, a legtöbb gyerek tudja hogy otthon azért egy kicsit többet engedhet meg magának, hiszen mégis csak anya meg apa, nem pedig a "zord" óvónéni áll előttük. A baj akkor van, ha a szülő nem képes kezelni a helyzetet, kiabál, csapkod, ezzel el is ront mindent. Nem akarok most kiselőadást tartani, azt meghagyom a politikai oldalakra, de tény hogy nálunk egy kis ütés, ordítozás nem volt még az öt gyerek mellett. Lehet így is, csak türelem, szeretet, megértés kell hozzá, és persze nem árt némi szociológiai ismeret sem. Ugyanis lehet hogy van egy saját elképzelésünk nevelés terén, de jobb azt kombinálni a szakemberek véleményeivel.
2012. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!