Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyucik, nektek mindig van...

Anyucik, nektek mindig van tartalék pénzetek nehezebb időkre félretéve?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy van, hogy mindig van valami amire összespórolunk, aztán el is költjük rá. Persze ez általában a házra megy vagy nyáron kirándulásra.

De vannak nehezebb időszakok nálunk is, annak ellenére, hogy jól keres a férjem és olyankor bevallom bajban vagyok és anyumtól kell kölcsön kérnem. Ha van, akkor mennyit tesztek félre ilyen esetre?


2012. márc. 25. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amit a vaterán eladok annak az árát rakom félre. ez havi 10-20e ft.
2012. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

nekünk van. én nem nyúlok hozzá, sőt inkább rakok még hozzá :)

férjem rájárna ezért ő nem is tudja, hogy mennyi se azt, hogy hol van. direkt nem a bankba tartom mert ha tényleg nagyobb baj van akkor azonnal hozzá tudunk férni.

a bankba meg az van amit sajnos hónap végére többnyire felélünk

2012. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincs. Volt, de mostanra már elfogyott. 4 éve vagyok GYED-en, a férjem 80 e Ft-ot keres. Miből tegyek félre? 1 hónap múlva megyek vissza dolgozni, remélem utána jobb lesz. Ha ki nem rúgnak, mert sokat betegek a gyerekek...
2012. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van egy fix tartalékunk, még a babatervezés időszakából, 500e ft. Ez csak és kizárólag arra van, ha a férjem elveszítené a munkáját, akkor fél évig kihúzzuk. Ha valami elromlana, azt is ebből fizetnénk. De ehhez nem rakunk hozzá, viszont nem is veszünk el mondjuk ruhára vagy ilyesmire.

Ezen felül havi 20-50 között rakunk félre most éppen a nyaralásra.

2012. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

sajnos nem tudunk félrerakni!

de még nyaralásra sem futja. és nem élünk nagy lábon.

de sajnos nagyon hamar elmegy a pénz!

És nem hülyeségre!

Sajnos!


Igaz kölcsönkéri nem kell, de hónap végére elfogy!

Eddig nem volt nagyobb kiadás, remélem ezután sem jön!

2012. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Mi jelenleg jól élünk, így félre tudok tenni. Párom keresetéből megy a számlákra, havi étkezésre, gyermekre és plusz költségekre. Az én GYED-em felét mindig átutalom egy másik számlára. A másik fele meg az, amit biztosítékként tartok magamnál kártyán. KP-ban sosincs több nálunk 10 ezer forintnál.

Mi inkább kártyával szeretünk vásárolni.


Árulok én is Teszveszen és Vaterán. Ez a lányom "perselyébe" megy bele. Volt már, hogy abból vásároltam neki, de szinte mindig visszatettem neki az összeget, amit kivettem tőle.


Örülök, hogy eddig nem kellett senkitől sem kölcsönkérnünk, de ez bármikor fordulhat!

2012. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi minden hónapot úgy kezdünk, hogy elteszünk egy tízezrest, amihez max. hónap végén nyúlunk hozzá. Ha megmarad, az sem baj. A gyerkőcnek külön gyűjtünk, ha van aprópénzünk, akkor mindig bedobáljuk a dobozába, már 12 ezer forint benne van. Ha sikerül ruhákat eladnunk, akkor azt az összeget vissza is fordítom vásárlásra, pl. most nagyon jól jött, amikor cipőt és tavaszi ruhákat kellett venni.

Félretenni eddig nem tudtunk, mert hiába keres jól a férjem, mindig bejött valami. Decemberben a karácsony, január hosszú volt, februárban defektes lett az autógumi, muszáj volt cserélni, most márciusban műszakiztatni kellett az autót + 36 ezres gázszámla. Remélem, az április már nem tartogat ekkora meglepetéseket és akkor végre tudunk kicsit félre is tenni.

Kölcsönkérni szerencsére sose kell, pár ezer mindig marad hó végén, amit görgetünk.

2012. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amikor elvált voltam egyedül álló egy gyerekkel mindig volt félretett pénzem, nem értem, hogy hogyan:)) most mióta ismét férjnél vagyok és megszületett a közös gyerekünk azóta egy fillért sem tudok megtakarítani:(((egyszerűen elmegy minden a rezsire, albira, kajára...vaterán amit eladok abból is mindig valami számlát fizetek be..elegem van:SSSSS nekem is kellene valami jó ötlet..én is mindig anyámtól kérek, de lassan már ő se tud segíteni..
2012. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Régen mindig volt.

Amikor házat vettünk elment az összes spórolt pénzünk.

Azóta sincs, mert mindig kell a házra annyit költeni,hogy elviszi a pénzt.

2012. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy biztonsági tartalék arra az esetre, ha a férjemnek vagy nekem megszűnne a munkahelye (én most ugye gyeden vagyok). Ezen felül a lánykánknak próbálunk minden hónapban félretenni egy külön számlára -eddig még megy. Plusz persze amit tudunk, félreteszünk, aztán ráköltjük a házra. De így a gyed mellett már nem nagyon van mit pluszba félre tenni :o(
2012. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!