Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben rászoltok a...

Ti ilyen esetben rászoltok a másik gyerekre? Játszótéri szitu.

Figyelt kérdés

Egyik nap a másfél évesemmel voltunk homokozóban. Több kb 10-12 hónap közötti babás anyuka volt ott. Az 5 anyukából 2 ült a homokzóba a többi a padon, habár mind a 4 figyelt a gyerekére. Lányom mellettük játszott, és egyszer csak az 5-ik gyerek oda jött (kb 10 hós) és elvette a lányom kezéböl a vödröt. Soha nem szólok ele míg valaki nem vad, és nincs veszély. Lányom is nagyobb vegye vissza. Na a kissrác elkezdte rágni a vödrünket. Szerintem gusztustalan, mert hát még is homok stb... Néztem anyát hátha reagál, de semmi. Majd a kissrác elkezdte a homkot kiszedni a vödörböl és marékra enni. (persze túl sok nem ment a szájába, mert kifolyott a kezéböl). hát nem szoltam. Majd egy másik anyuka a körböl vette észre szolt rá, de szerintem ö sem akart túlságosan barátnöje nevelésébe bele szolni. Aztán mikor a kissrác egy vékonyka botot talált mellette, na azt elvettem mert mindekire veszélyes. De ilyen esetben kellett volna a kisfiura szolni, hogy hát te ne edd marékszám a homokot, és ne rágcsáld a koszos vödrét a lányomnak? Vagy hagyjam majd ha baja lesz nem engedi? Anyuka csak trécselt és rötyögött a padon.

Söt a mini mászókára (3 fokos lépcsö a homkból) is elkezdett felmászni, ahonnan megint barátnö anyuka szedte le a gyereket, és vitte az anyjához.

Szerintetek ilyenbe egy kívülállónak bele kell szolni ha anyuka kakil a gyerekére?


2012. márc. 26. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Én nem foglalkozom ilyenekkel. Figyeljen oda mindenki a saját gyerekére, ennyi.
2012. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

ha veszélyes akkor természetesen szólok,leszedem,elkapom.

Sokszor elég, ha elkezdessz beszélgetni a gverekkel,nem kell "rászólni",elég,ha azt mondod: szerintem, az a homok nem finom, és koszos is.a legtöbb gyerek erreabbahagyja.

2012. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát én nem szólnék bele, az ő gyereke ha baja esik az anyja felelőssége.
2012. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én ugyan azt csinálom, mint a második válaszoló!. Nem szólok rá, hanem elkezdek Hozzá beszélni, pld: Anya nem örülne, ha ezt látná!. Erre az anyja is reagál meg a kicsi is megérti.
2012. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért elég érdekes egyes anyukák mentalitása itt...

Nyilvánvaló, hogy nem kell más anyukák nevelési módszereibe beleszólni és nem kell idegen gyerekeket rendre utasítani, de ha veszélyes dolgot tesz és mi látjuk, nem "védjük meg" csak mert nem a mi gyerekünk? Bocsánat, ha erősen fogalmazok, de nem tudom most hirtelen máshogy fogalmazni. Én biztos nem hagynám, hogy a saját, vagy bárki más gyereke egye a homokot, amibe kitudja hány kóbor macska és kutya netán valami részeg csöves ürít, vagy vizel bele...Nem rég volt egy eset mikor az anyuka panaszkodott, hogy a kislánya megvakult a homokozóban az állati ürüléktől.

Kedves Kérdező, ilyenkor finoman szólhatsz a gyereknek, hogy ezt ne csinálja, mert beteg lehet a homoktól, és ha nem hallgat rád, szólhatnál az anyjának. Lehet, hogy most le leszek ezért pontozva, de szerintem társas lények vagyunk és bár tudom, hogy kis hazánkban ez nem szokás, de ne féljünk másokhoz hozzászólni...

2012. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

engem szerintem hülyének néznek a játszótéren :D

én beülök a gyerekek közé és nehogy rászólok, hanem mindegyikkel játszom :D ha ilyen van akkor simán szólok neki, nem nevelő célzattal, inkább viccesen, hogy "fúúúúj, az piszkos, blööö, inkább pakoljunk bele homokot" és kiveszem a szájából, megmutatom, hogy kell homokot lapátolni, adok a másik gyereknek is lapátot, hogy ő is segítsen, így szépen kis körben játszunk egy idő után, fiam meg baromira élvezi :)))

de nem mászok ki a homokozóból azért mert egy idegen gyerek anya nélkül mászókázik, max. hangosan odakiáltok, hogy anya is meghallja, hogy "óvatosan, le ne essél"


nem nevelő célzattal teszem, egyszerűen ilyen vagyok, szeretem mikor sikerül a többieket is bevonnunk a kis játékunkba :)

2012. márc. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 hós gyerek mit keres egyedül a homokozóban!

A padon ülős luxust 20 hós kora után is csak ritkán engedhetem meg magamnak.

Amúgy igen bele kell szólni, mert ott vagy láttad, kvázi te vigyáztál a gyerekekre. Sőt a kapcsolatot is kell keresni a többi gyerekkel, hogy lássa a gyermeked hogy nyitni kell.

Ha pedig épp nincs kedved pesztrálni a többi gyereket, akkor hangosan odaszólsz, hogy a kisfiú eszi a homokot.

2012. márc. 27. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10 hós ahogy írtam, pont ez volt a lényeg. már egy kommunikálni tudo, másfélévesre rá tudok szolni, ö észre is veszi, velük beszélgetek is.

itt a legrosszabb hogy 10 hós volt a gyerek. szerencsére a barátnö megoldotta a helyzetet ekkor.

Van hogy egy nagyobbacska veszélyeset csinál szólok hogy vigyázzon, vagy ha nagyon szorja a homokot rászólok, ez más, mert nagy gyerek, nem nevelem. de 10 hóssal mit kezdjek?


de kösszi a válaszokat.

2012. márc. 27. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!