Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéri íratlan szabályokró...

Játszótéri íratlan szabályokról mesélnétek nekem, hogyan van nálatok? Bénának érzem magam a játszótéren ez ügyben.

Figyelt kérdés
Az érdekelne konkrétan, hogy más játékával játszhat a gyerek? Milyen szinten? 1 évesemmel nemrég kezdtünk el lejárni, nagyon élvezi, de persze mindig más játéka kell, labda és kismotor elsősorban. Én eddig nem hagytam, hogy piszkálja, esetleg ha nagyon magányosan volt egy labda, úgyis csak egy dobásig érdekes. Ma jött egy kislány motorral, betámadta a fiam, én elhoztam tőle, kerestünk más érdekeset, de láttam, hogy más gyerekeket simán hagynak, hogy játszanak vele, tolja, ráüljön, stb. Ilyet szabad? Titeket zavar, ha a tiétekkel játszik más?

2012. márc. 19. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy vettem észrr, hogy amivel éppen nem játszik senki, az szabad préda, mindenesetre ha látjuk kié, megkérdezzük, szabad-e. én is nagyon szívesen odaadnám a mi cuccainkat, de abban a stádiumban van a lányom, hogy hörcsögként őriz mindent, nem ad semmit, de bezzeg a másét begyűjti módszeresen...
2012. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahová mi járunk a lányommal(2éves),ott mindenki játszhat mindenkiével. Nagyjából már ismerjük egymást,persze mindig jönnek "újak". A lányom is rögtön letámadja ha neki tetsző játékot lát. Sokszor még észbe sem kaptam már "elcsórt" egy labdát,de utána mindig megkérdezem játszhat e vele,nem baj hogy elvette?! Az anyukák meg általában mondják a saját gyereküknek,hogy had nézze már meg,had játsszon vele,szóval nincs gond.

A homokozóban meg főleg játszik mindenki mindenki játékával!

Engem soha nem zavart ha játszanak a lányom játékaival. Ha ő elvesz valakitől valamit,én felajánlok helyette mást a másik gyereknek,és általában béke van. Szerencsére a lányom nem egy "irigy" természetű.

Ne érezd magad kellemetlenül ha a kisfiad,megnézi/elveszi más játékát,a legtöbb gyerek ezt csinálja! Olyankor kérdezd meg nem e baj,játszhat e vele. Szerintem nem fogsz negatív választ kapni,esetleg ha a gyerek nagyon tiltakozik.

2012. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha egy játékkal nem játszik a gazdája, akkor lehet vele másnak is játszani. Mondjuk ez főleg a homokozójátékokra igaz, de ide nem is sokan járnak kismotorral.
2012. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak soha nem engedtem/engedem, hogy "gazdátlan" játékot elvegyen. Előtte mindig kiderítjük, hogy kié. Ha ez nem sikerül, akkor azzal a dologgal nem engedem, hogy játszon.

Ha a mi játékunkkal játszik valaki, nem nézek rá csúnyán :) nem zavar. Csak az én gyerekem ne szokja meg, hogy bármit bárhol (azaz játszótéren) használjon.

2012. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!