Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamenjek dolgozni, hogy...

Wartburg353s kérdése:

Visszamenjek dolgozni, hogy segítsek az anyósomon?

Figyelt kérdés
A dilemma következő: anyósom ott fogja hagyni a munkahelyét, mert már túl megerőltető neki. Nem akar másik munkát keresni, inkább sógoromnak segítene a gazdaságban. Abból viszont nem lesz annyi jövedelmük, hogy megéljenek. Azt szeretné,hogy menjek vissza én dolgozni, ő meg kapná a gyest a fiam után, meg azon felül még valamennyit adnánk neki havi szinten. Szeretnék segíteni rajta,de olyan jó lenne még itthon a gyerekkel. Olyan a munkám, hogy lenne nap, amikor hajnalban elmennék és csak este fél 8-kor érnék haza, éjszakázás is van, alig lehetnék vele. Szerintetek mit tegyek? A férjem azt mondja, rám bízza a döntést, de jobb szeretné, ha kihasználnám a 3 évet. Úgy érzem, nagyon nehéz dönteni.
2012. márc. 28. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az első három évben fontos, hogy minél több időt együtt legyen anya és gyereke. Én nem mennék vissza.
2012. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

nem mennék vissza

elhiszem hogy nehéz az anyósnak, és nagyon szép tőled hogy segíteni akarsz neki, de szerintem most a kicsi legyen az első, soha többé nem lesz ilyen pici, és most van a legnagyobb szüksége rád, hogy veled legyen, neki ez jelenti a legnagyobb biztonságot. Ilyen hosszú műszakokra biztos nem mennék. Esetleg egy 4 órást bevállalnék, de akkor mellette te is kaphatnád a gyest. lényeg hogy szerintem a gyerek fontosabb mint az anyós :)

2012. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom anyósodat, DE tuti nem hagynám a gyereket rá. Biztos megerőltető lenne a gazdaság a gyerekkel. Keressen másik munkát, amivel többet kereshet, mint a

gazdaságban, de nem annyira megerőltető, mint a mostani munkahelye.

2012. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyósod felnőtt és ha nem akar másik munkát keresni az az ő gondja. Ha a ti 3-tok megélhetése függne tőle akkor oké,de így szerintem nem.

Azt az időt amit most a gyerekeddel tudsz tölteni később nem tudod bepótolni, kétszer nem teszi meg az első lépést,nem mondja ki az első szavakat és ez mind olyasmi ami szerintem csodás dolog, én nem szeretnék lemaradni róla.Főleg így hogy a férjed is azt szeretné,hogy otthon maradj.Remélem sikerül jól dönteni és boldogok lesztek mindannyian. Kíváncsi leszek, hogy döntesz, majd írd meg légyszi. Egy 11 hós kisfiú anyukája

2012. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet.Bármennyire is kedveled anyóspajtit, a gyereked nyilván jobban!Az ő érdekeit kell tartsd szem előtt,így én otthon maradnék vele....
2012. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mennék vissza emiatt. Ezeket az éveket soha nem fogod tudni pótolni. Egy kisgyereknek ilyen pici korában főleg az édesanyjára van szüksége, nem a nagymamára. Mennyi idős egyébként a kisfiad? Az enyém most 19 hónapos és felmerült, hogy 2 éves korában visszamennék dolgozni, de egyszerűen nincs szívem itt hagyni. Minden nap valami újat tanul, csodálatos dolog végigkísérni, ahogy napról napra fejlődik, okosodik, ügyesedik. Inkább összehúzzuk magunkat,nekem többet ér, hogy vele legyek, mint az a plusz x ezer forint.
2012. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"ő meg kapná a gyest a fiam után, meg azon felül még valamennyit adnánk neki havi szinten. "


bocs, de kicsit pofátlan az anyós........



eszedbe ne jusson visszamenni dolgozni. Amíg a gazdaságban van, addig hol lesz a fiad?????

2012. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Már bocs, de te ezen még gondolkodsz? Ki a fontosabb a fiad vagy az anyósod? A férjed legalább normális.
2012. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nem mennék.

Anyós keressen könnyebb munkát. A gazdaság nem lesz megerőltető?

Biztos megérdemelné, meg szereted is, de a gyerek az első,én inkább vele tölteném az időt.

Gyes, a gazdaság, és még ti is adtok neki pénzt?

Hát persze, hogy nem akar másik munkát, így én sem akarnék.

2012. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne menj vissza csak azért, hogy anyósnak jobb legyen!

Mivel írod, hogy te is szeretnél otthon maradni, a férjed is azt szeretné inkább, ha otthon maradnál, de te mégis visszamész, akkor abból előbb utóbb konfliktusok lesznek...

Előbb vagy utóbb majd előjön az a gondolat, hogy anyósod miatt nem láthatod amint valami újat csinál a fiad.

Az meg a másik, hogy ha anyós kint van a gazdaságba, mégis ki vigyáz a gyerekre??? Az én anyósomék is gazdálkodnak, ott reggeltől estig nincs megállás! Mindig van valamit csinálni!

Én tuti nem mennék ebbe bele, sőt fel se merülne bennem még a talán se!!! Felnőtt ember anyósod, ha anyagilag nem teheti meg, hogy otthon üljön a babérjain, vagy besegítsen, akkor igenis keresnie kell valami könnyebb munkát. Tudom hogy nem egyszerű, főleg mivel biztos nem fiatal már anyós, de akkor sem normális, hogy a menyével tartatná el magát!

2012. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!