Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha a munkáltat...

Mit tudok tenni ha a munkáltatóm nem akarja hogy visszamenjek dolgozni? Mihez van neki, és nekem jogom? Keressek másik melót? Hová vesznek fel, egy 2évessel?

Figyelt kérdés

Március elején lejár a gyedem,jeleztem hogy vissza szeretnék menni dolgozni,mert ugye gyesből képtelenség megélni! A munkáltatóm meg csak húzgálja a száját,azt mondja maradjak még otthon,mert jelenleg nem tud nekem munkát adni. Ahogy kivettem a szavaiból a bent maradt szabijaimat sem akarja kifizetni! (2009 júliusától,a terhességem legelejétől táppénzen voltam,a munkaköröm miatt.)

KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE!


2012. jan. 3. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

MOndd meg neki, hogy akkor fizessen állásidőre járó bért.


Sok veszítenivalód nincsen, mert ezzel a hozzáállással valószínűsíthetően azonnal ki fog rakni, ahogy teheti.


Úgyhogy mondd meg neki, hogy nem maradsz fizetés nélküli szabin (erre nem is kényszeríthet), és ha nem tud munkát adni, sebaj, akkor legyen szíves állásidőre járó bért fizetni.


Ne ess kétségbe, állj ki magadért. És kezdj el másik melót keresni, mert sanszos, hogy ez egy év múlva megy a levesbe:(

2012. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor ha jól értelmezem,akkor is fizetnie kell nekem ha nem ad munkát,és még 1évig ki sem rúghat?

2012. jan. 3. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:
MIndenképp kell kompromisszumos megoldásra hajlania, mert a törvény melletted áll.
2012. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!