Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nincs és nem...

Van olyan akinek nincs és nem is lesz megkeresztelve a gyereke?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez hátrány a mai világban?Mi nem vagyunk vallásosak,ezért nem szeretnék képmutatóan keresztelgetni a templomban.Persze a nagyszülők,és főleg a dédik nagyon erőltetnék,de az ő kedvükért sem fogom.Viszont azt sem szeretném ha emiatt lenéznék,esetleg pogánynak csúfolnák a suliban.Mit gondoltok?
2012. márc. 29. 11:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok megkeresztelve, mégse csúfoltak így! :)

A mi lányunk sem lesz, névadó lesz csak.

2012. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Emiatt nem csúfolnak senkit, úgyhogy ne ijedj meg. Viszont érdemes, mert még jól jöhet neki, ha mondjuk esküvője lesz, vagy később bérmálkozni, egyebeket szeretne.

Nálunk családi szokás, hogy mindenki meg van keresztelve, nem én szeretném ezt megszakítani.

2012. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sem én, sem a férjem nem vagyunk megkeresztelve, és nem is neveltek vallásosnak minket. Hátrányom eddig ebből nem származott. A fiunkat sem kereszteltük meg (furcsán jött volna ki), de ha nagyobb korában őt érdekli a vallás, hittan, és úgy dönt, hogy ő szeretné, természetesen támogatom.
2012. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mi sem kereszteltük meg a lányomat és nálunk is a nagyszülők vannak rá állva a témára... :) Most várjuk a kistesót, őt se tervezzük megkeresztelni. Nekünk sincs amúgy semmi közünk a keresztény vallásokhoz, így szerintem tényleg elég képmutató dolog lenne...
2012. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Én sem vagyok megkeresztelve, semmi hátrányom nem származott belőle, max annyi, hogy nem volt templomi esküvőm(megjegyzem, nem is akartam). Lehetett volna amúgy, előtte megkeresztelhettek volna, de nem akartam. Fiam sincs, majd ha később érdekli vagy nősülni akar vagy bérmálkozni meg tudja tenni annak a vallásnak amit szeretne. Én nem szeretném egyiket sem "ráerőszakolni" mivel nem vagyok se hívő se jártas a témában, tehát ha majd ő akarja később megteheti.
2012. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sincsenek megkeresztelve a gyerekek, én sem vagyok. Soha nem volt belőle hátrányom, szóba se kerül sehol. Nem vagyunk vallásosak, és én is képmutatásnak tartom, ha valaki "divatból" keresztelkedik. Nálunk anyós pedzegette, hogy talán kéne, de én megkérdeztem, hogy akkor Ő miért nem kereszteltette meg annak idején a gyerekeit?

A a lányaim felnőnek, és érdeklődnek a vallás iránt, én nem bánom. Tőlem válogathatnak is. Van miből :)

2012. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Férjemmel meg vagyunk keresztelve, volt templomi esküvőnk is. Ennek ellenére nem kereszteltük meg a lányunkat. Úgy gondolom, "csak úgy" keresztelni minek, ha valaki nem gyakorolja a vallásosságot. Illetve majd ő eldönti, melyik valláshoz is szeretne tarozni, ha lesz rá igénye. Egy ideig kérdezgették a nagyszülők, de elfogadták és megértették miért döntöttünk így. Az más tészta, ha valaki jár rendesen templomba, és a vallásosságának megfelelő életet él. Szerintem manapság csak azért keresztelik meg a gyereküket sokat, mert szokás, nem azért, mert annyira vallásosak lennének. Ezt a formát én képmutatásnak tartom. Hátrány nem hinném hogy éri majd.
2012. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok :)
2012. márc. 29. 11:47
 9/20 anonim ***** válasza:
A ferjem nincs megkeresztelve, en 16 eves voltam, amikor ugy döntöttem, hogy megkeresztelkdem. A szüleim nem valläsosak, de ugy neveltek, hogy ismerjem a különbözö valläsokat (otthon megvolt a Korän, Tora, Biblia), järtam hittan orära is. (ez mindig kellemetlen volt, mert ott kiderült, hogy nem vagyok megkeresztelve) Aztän, amikor idösebb lettem, templomi esküvöröl älmodoztam, ezert megkeresztelkedtem, a barätnöm lett a keresztanyäm. :)Persze templomi esküvöm nem lett!
2012. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Se én, se a párom nincs megkeresztelve.Az én anyukám úgy volt vele, hogy ha megnövök és szeretném, akkor megkeresztelkedek.Felnőttem és semmi szükségem nincs rá! :) Sosem volt ebből hátrányom.Én is ilyen felfogású vagyok, így a mi kislányunk se lesz megkeresztelve.Sőt én még a fülét sem szúrattam át, mert ha majd megnő és akarja, akkor szépen átlövetjük!Nekem pl akaratom ellenére itt van 2 luk hely a fülcimpámon, és egyszerűen utálom a fülbevalót!!!Ennyi...
2012. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!