Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nincs és nem...

Van olyan akinek nincs és nem is lesz megkeresztelve a gyereke?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez hátrány a mai világban?Mi nem vagyunk vallásosak,ezért nem szeretnék képmutatóan keresztelgetni a templomban.Persze a nagyszülők,és főleg a dédik nagyon erőltetnék,de az ő kedvükért sem fogom.Viszont azt sem szeretném ha emiatt lenéznék,esetleg pogánynak csúfolnák a suliban.Mit gondoltok?
2012. márc. 29. 11:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kinézni ezért nem fognak és szerintem sem jó képmutatásból hamis ígéret tenni arról, hogy kereszténynek fogjátok nevelni.

Viszont csak sztoriként: van egy ismerős család, akiknél szintén nem voltak megkeresztelve a gyerekek. Sajnos az egyikük fiatalon meghalt, és nem kapott egyházi temetést. A két testvére meg ez után elkezdett templomba járni és megkeresztelkedtek.

Ha már beszélgettek (gondolom) a kérdésről, ez egy jó alkalom lehet, hogy tisztázzátok, milyen közös megegyezésű válaszokat vagy csak kérdéseket adtok e témákban a gyereketeknek, mert szerintem ez "a maga majd eldönti" elég lógva hagyás :) mondjuk majd egy még csodát váró ovis vagy később egy bizonytalan kiskamasz számára.

2012. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok megkeresztelve, és a párom se. Sőt, még csak házasok se vagyunk. Tehát több akadálya is lenne annak, hogy a fiunk meg legyen keresztelve. Nem is vagyunk vallásosak, de tiszteljük annyira az egyházat, hogy nem bohóckodunk ott egy keresztelővel!
2012. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy emiatt bántanák a suliban. Viszont én azt támogatom, hogy majd ha felnő, döntse el, hogy akar-e vallásos lenni, és ha igen, melyik egyház tagjaként.
2012. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy vagyunk,mint az első válaszoló,apukám sincs ,én sem vagyok,így a fiaim sincsenek.Szerencsére a férjem családja sem forszírozta,ők sem járnak templomba

2012. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A lányunk következő hónapban fog megszületni, de már eldöntöttük: nem fogjuk megkereszteni. Ha ő majd úgy gondolja, akkor eldönti milyen vallású akar lenni.

Egyébként én úgy vagyok vele, ahogy az egyik előző válaszadó is: csak mert divat kereszteljük meg, akkor is ha képmutatásból tennénk? Nem, ez nem vall ránk.

Tény, hogy a csallád részéről számítunk kérdésekre (nekik még nem mondtuk el), de nem fognak meggyőzni olyasmiról, amit nem szeretnénk. :) egyébként nem volt templomi esküvőnk sem.

2012. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
* család
2012. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további válaszokat is!


Természetesen én is úgy vagyok,hogy ha érdeklődni kezd a keresztény vallás iránt,akkor támogatni fogom,ha meg akar keresztelkedni akkor is,ha templomba szeretne járni akkor is.De most annyira feleslegesnek tartom,ha nem vagyunk vallásosak,és a párommal házasok sem.Én őszintén szólva nem is keresztelném meg csak annak a gyerekét akinek mindkét szülője meg van keresztelve,templomi esküvőjük volt,és maguk is vallásos hívők.Ennek van csak értelme nem?

2012. márc. 29. 13:38
 18/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok megkeresztelve (32 éves), inkább előnynek éreztem mint hátránynak. Két gyerekem van, eszem ágában sincs megkeresztelni őket.
2012. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az utolsó választ mintha én írtam volna, annyi különbséggel, hogy én 35 éves vagyok.
2012. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Párommal mindketten meg vagyunk keresztelve, de mivel nem gyakoroljuk a vallást, ezért feleslegesnek tartom, hogy megkereszteljük a lányunkat. Ha később szüksége lenne rá, akkor majd megkeresztelkedik. Nekünk templomi esküvőnk sem lesz egyébként.
2012. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!