Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik rossz házasságba...

Anyukák, akik rossz házasságban éltek, de nem tudtok kilépni belőle, hogy élitek meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel, mindenen veszekszünk, teljesen elhidegültünk egymástól. Már nem szeretem, Ő viszont azt állítja szeret engem. Engem ez nagyon megvisel, rányomja a bélyeget a mindennapokra, feszült vagyok, emiatt a kicsivel sem tudok úgy foglalkozni, ahogy szeretnék. Lépni viszont nem tudok, mert nincs hova. Mit tesztek, hogy élhetőbbek legyenek a mindennapok?
2012. márc. 29. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen jellegű problémákra van egy nagyon jó megoldás: meg kell beszélned a férjeddel, el kéne mondanod neki, mit gondolsz és mit érzel. Amikor beszélsz, ne bőgd el magad lehetőleg, de legyél vele mindenben őszinte és akkor ő is az lesz, együtt ki tudtok találni valamit. Rokonoknál vagy bébiszitternél hagyjátok ott a gyereket egy estére és menjetek el kettesben valahova! Próbáljatok inkább arra koncentrálni, hogy rendbe jönnök a kapcsolatotok, de semmiképp ne váljatok, amíg nem 100%-ig menthetetlen a dolog!
2012. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor beszégettünk már, olyankor pár hétig minden tűrhető, de aztán kezdődik előről. Ő nyit felém, de én már nem tudok. Válni nem fogunk...egyelőre. Szeretném nyugodtan élni/ megélni a napokat a gyermekemmel.
2012. márc. 29. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem akarsz válni, ha nem jó? Gondold meg, egy másik ember boldogságát is tönkreteszed ezzel a hozzáállással, hogy kapcsolatban vagytok, és közben semmi nincs közöttetek.
2012. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

nem tudsz, vagy nem is akarsz nyitni felé?

Minden kapcsolatban vannak válságos időszakok. Biztos vagy benne, hogy nem szereted, vagy csak valamiért állandóan haragszol rá? Azt próbáld meg megszüntetni, ami miatt veszekedtek.


A másik dolog, pedig, hogy lehet, hogy neked kéne változtatni valamin. Nem tudom, dolgozol-e, vagy van.e valami hobbid, ami miatt ki tudsz mozdulni otthonról. Ha most nem teljes az életed, keress valami tenni valót, ami feldobja a mindennapjaidat. Ez lehet tanulás, sport, munka, főzés, akármi.


Írtad is, hogy feszült vagy. Arra jöjj rá, pontosan mitől vagy feszült!

2012. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és azt is gondold át, miért mentél hozzá a férjedez! :)
2012. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Vagy megbeszélitek komolyan,vagy lépni kell,és válni más megoldás nincs!
2012. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Nem rég olvastunk el egy könyvsorozatot, 4 kötete van, íme az első:


[link]



Érdemes elolvasni, regény, nagyon olvasmányos, nekünk rengeteget segített a házasságunkon! Mind a 4 kötetet érdemes elolvasni, az egész egy történet, de alaposan fel van dolgozva.


Lehet, hogy le leszek pontozva, de üsse kő, leírom, mi hogy gondolkozunk:

a gyermeketeket úgy tudod legjobban szeretni, ha a házastársadat szereted legjobban. Akkor a gyermek érzi a biztonságot, a szeretetet, és felé is közös szeretettel, nevelési elvekkel, örömmel tudtok fordulni. Az egész családnak az alapja a házasság, előbb kell ezt ápolni, nem a gyermekekhez/munkába/szülőkhöz menekülni. Nyilván vannak esetek, amikor nincs más megoldás, de alapvetően 2 ember KÖZÖS döntése volt a házasság (jobb esetben ugye, itt most nem térek ki egyéb okokra).

Élesztgetni kell azt a szeretetet/szerelmet, az csak úgy nem lobban lángra. Sokan úgy élesztgetik, hogy randiznak, amíg a nagyi a gyerekekre vigyáz, mások elmennek sétálni, vagy csak sokat beszélgetnek, bármi legyen is, ápolni kell, akkor lesz virágzó és termő. Kicsit elvont, ahogy írtam, de mi ezt így éljük meg, hogy időt és energiát kell szánni a házasságra, csak azután a gyerekekre. Szerintünk :)

2012. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! Ma ismét beszélgettünk. Nem jutottunk sokkal előrébb, de próbálkozunk!
2012. márc. 30. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!