Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S. Megtarthatom ebben...

S. O. S. Megtarthatom ebben az esetben a babát?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam tesztet ami pozitív lett,nagyon örülök neki...de egy nagy baj van. Gyermekökölnyi nagyságú hasfal sérvem van,júniusba műtené az orvos hálót is rakna be. De mostúgy néz ki terhes vagyok és félek,hogy a sérv miatt baj lenne. Szerintetek megtarthatom így? Nagyon el vagyok keseredve. Nagyon veszélyes lehet így a terhesség? A legnagyobb baj az,hogy nemrégiben ez a sérv kizáródott,de akkor nem műtötték mert vissza tudták rakni. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2012. márc. 31. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sürgösen menj el az orvossal megbeszélni, mert az az adott esettöl függ, hogy mit lehet csinálni. VAn, amikor minden gond nélkül meg lehet müteni a sérvet és a babát is megtartani, van, amikor a sérvet nem mütik, a baba maradhat, de van, amikor a mütét miatt nem lehet megtartani a babát.

Ezt csak a konkrét eset ismeretében az adott sebész és nögyógyász együtt tudja eldönteni.

2012. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát müéte csinálnak terhesség alatt is. habár nem a legjobb idöpont, de még olyan mütét is van ahol a magzatot mütik.

szóval el tudom képzelni hogy elörehozott mütéttel megmüttenek mielött nöne a hasad.

Hétfön mindenképpen keresd fel az orvosodat sürgösben.

2012. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarlak elkeseríteni,de ha nem műtenek meg,akkor nagyon kockázatos lenne a terhesség. Ha nő a pocakod,bármikor kizáródhat a sérved és akár bele is halhatsz.

Ha viszont most műtenek meg,az káros lehet a magzatra. A műtétet altatásban végzik,és utána 10 napon keresztül véralvadásgátló injekciót kell kapnod a trombózis veszély elkerülésére. Ez biztosan ártana a magzatnak.

Mielőbb beszélj az orvosokkal.

2012. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat...hát kíváncsi leszek,hogy mit mond az orvos.Én is gondolkodtam azon,hogy esetleg meg műtenek amíg kicsi a hasam,mert szerintem is biztos lenne az újabb kizáródás :( A véralvadásgátlótól szerintem nem lenne baja a babának,mert barátnőm végig szúrta terhesség alatt vele magát(trombózis hajlam nagyon nagy volt nála)és szerencsére makk egészséges a kisfia.Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 31. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:
majd írd meg mi lett:)Drukkolok hogy a babával és veled se legyen semmi
2012. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben :) Köszönöm szépen!!! További szép estét mindenkinek!
2012. márc. 31. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 10 hetes terhes voltam amikor 4 órás gerinc mütétem volt altatásban. Utánna 30 napig kaptam vérhígitót. Makk egészséges 7,5 hónapos fiam van. A gendtikus azt mondta, hogy a gyógyszerek nem okoznak problémát, csak a vetélés kockázata nagyobb volt. Nálam az okozott riadalmat, hogy nem tudtunk a babórol és több RTG készült. Ez miatt javasolta az amniocentézist.
2012. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm köldöksérvvel küzdött és terhes lett.

Előre tudták neki hozni a műtétet és kb 10-12 hetes volt, mikor megműtötték.

Hálót nem kapott, mert a hasnövekedés miatt nem lett volna megfelelő, ezért a szülés után raktak be neki.

Neki is kellett vérhígító, ami tényleg inkább vetélést okoz, de magzatkárosító hatása nincs.

Hétfőn doki, és remélem minden rendben lesz veletek!!!

2012. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen beszéld meg az orvosoddal, minél előbb. Szerintem biztosan tud valami megoldást, hogy sérv is megoldódjon, és a baba is maradhasson!
2012. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Voltam nőgyógyásznál és sebésznél...5 hetes pocaklakóm van úúúúgy örülök :) A sebész eléggé megnyugtatott,úgy néz ki a 12.hét körül fognak megműteni,persze rizikó az lesz,hogy esetleg elvetélek,de remélem nem...azért is várnak a 12.hétig,hogy kevesebb legyen a baj kockázata. Még annyit mondott,hogy hálót csak szülés után fog beültetni,most "csak" össze varrják a sérvkaput,hogy ne záródjon ki biztos a sérv. Remélem nem lesz gond...nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Kellemes Húsvétot Mindenkinek! :)
2012. ápr. 7. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!