Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elváltam, a lányaimat az...

Elváltam, a lányaimat az anyánál helyezték el. Rosszul bánik velük, és ezt bizonyítani is tudom! Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát egyeztetsz egy időpontot egy gyámügyessel, amikor a lányok veled vannak pedig kifaggatod őket a jelenlétében.
2012. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy rajzoltatod őket, megkéred, hogy rajzolják le, miért vagy mikor nem szeretik az anyut.
2012. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én hasonló cipőben jártam.

Mennyi idősek a gyerekeid?

2012. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
6 és 4 évesek!
2012. márc. 31. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

#3-as voltam.

A gyermekeid fiatalok, így őket kihagyjak.

12 éves kortól megkérdezhetik őket, 14 éves kortól pedig meg is kérdezik.

Gondolom eddig semmi újat nem mondtam, most jön a lényeg.

Először is, nem tudom milyen kapcsolatban vagy az anyukával.

Tisztában kell lenned azzal, hogy ha elindítod az egészet, csak a bíróság által meghatározott időben engedi majd látni a Gyermekeidet.

Ez elhúzódhat akár 2 évig is.

Tudnod kell, hogy a gyermekeket nem veszik el csak úgy első alkalomra.

Csak akkor történik azonnali kiemelés, ha durván bántalmazza, vagy éhezteti őket.

Függ attól is a dolog, hogy váltatok el.

Ha közös felügyeleti jogotok van, akkor szerencséd van, azonal hozzádkerülnek a gyerekek, ha csak anyukáé a felügyeleti jog, akkor előszőr nevelőkhöz, és kb 1 hét eltelte után hozzád.

Ha ez nem áll fent, csak elhanyagolja őket, vagy néha rájuk csap egy kicsit, vagy ordibál velük, csúnyán beszél, egyedül hagyja őket, kur-válkodik, nem veszik el azonnal.

A gyámügy átadja a helyi illetékes gyermekjóléti szolgálatnak az ügyet kivizsgálásra.

Kimennek, megnézik mennyire valós a bejelentés, és ők döntik el mit csinálnak.

Kötelezhetik az anyát heti 1-2 alkalommal szülői tanácsadásra, drasztikusabb esetben védelembe vétel, ahol a gyerekeknek és az anyukának is mindig meg kell jelenjenjenek ellenőrzésre.

Amit megtehetsz:

Ha az utóbbi dolgok állnak fent, akkor menj be a kerületi illetékes gyermekjóléti szolgálathoz, és ott tehetsz "névtelen" bejelentést, érdemes vinni a bizonyítékokat is.

Ezzel azt éred el maximum, hogy anyuka összekapja magát, és nem is foogja tudni, hogy te tetted, így ha sűrűbben látogatod a gyermekeidet, ugyan úgy továbbra is megteheted.

Ha drasztikus a helyzet, akkor muszáj a nevedet adnod, be kell menjél ugyan úgy a gyermekjólétibe, mert csak ők indíthatják meg az egészet.

Aztán van egy harmadik lehetőséged:

Ha 2 éve váltatok el, akkor elindíthatod a gyermekelhelyezést újból.

Ez is 2 év pereskedés.

Nem irigyellek bármelyik utat kell választanod.

2012. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, és azért a pontot kérem ám :)
2012. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 2. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!