Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül álló anyakén milyen...

Egyedül álló anyakén milyen feltételekkel lehet hitelt felvenni lakás vásárlásra? Mennyi minimum jövedelmet kérhetnek 10milliohoz? Hogy kell bizonyítani hogy tényleg egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
Ha tud valaki a saját tapasztalatiból infót írni annak nagyon örülnék. Köszönöm
2010. máj. 10. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Jelenleg nem igazán érdekli a bankot, ha egyedülálló vagy. Ha jó a jövedelmed vagy ha viszel adóstársat, neki a jövedelmét is nézik, illetve azt, hogy mennyi az önerő. Nem lehet már felvenni hitelt önerő nélkül, csak akkor ha van plusz ingatlanfedezeted. Forint alapú hitel esetén a menekülési érték (ez általában a forgalmi érték 80-90%) 75%-át, eurónál 60%, svájci frank esetén pedig 25-30%-át lehet hitelbe.

Ehhez jön még júniustól, hogy a család havi bevételének az X%-át lehet hiteltörlesztésre költeni. A pontos %-ra nem emlékszem :(

10 millió hitel kb.16 milliós ingatlanvásárlás esetén lehetséges forint alapon. Ennek a törlesztőrészlete kb. 100eFt/hó. Vagy ha nincs önerőd akkor kb 16 millió forint értékben kell jelzálogfedezetet adnod.

2010. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam. Svájci frank esetén 45%.


Júniustól az lesz (közben utánanéztem), hogy pusztán ingatlanfedezetű hitelt nem adhatnak, meg kell nézni minden esetben a hitelképességet is. A család bevételéből kivonják a "megélhetési költség"-et (ez két felnőtt, két eltartott esetében 212eFt/hó a ksh adata szerint...) és a maradék összeg 100%-át lehet forint alapú törlesztésre fordítani. Euro esetében ez 80%, egyéb deviza esetében 60%.

2010. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!