Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottátok, hogy a kormány...

Hallottátok, hogy a kormány tervei szerint a családi pótlékot Erzsébet utalvány formájában adnák ki? Agyrém.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 11:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
hát ez qurva jó örülök neki!
2012. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
A Tesco is árul magyar árut, pont ezzel zsarolt, hogy kiteszi őket, ha nem lehet beváltó hely.Röhej amit művelnek, és ki tudja mi lesz még?
2012. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekem biztosítását fizetem belőle, hogy 18 év múlva ne kelljen a 0-ról kezdenie, de hogy gyerekkel még rohangáljak olyan helyeket kutatva, ahol fel lehet használni, ez már tényleg felháborító...
2012. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Pont most olvastam. Nagyon egyetértek a második válaszolóval. Ovit, menzát, cipőt, ruhát, iskolaszert NEM lehet belőle venni, mert étkezési utalvány. Sokra megyek vele, hogy a Tesco beváltja, mert nálunk se Tesco, se CBA, mi a helyi kisboltban vásárolunk, és Gyuszi bácsi nem hiszem, hogy beváltaná... Valószínűleg ráköltöttek egy csomó pénzt a bevezetésére, de mivel a cégek jó része már nem ad cafeteriát, valakinek meg kell fizetnie a költségeket. És vajon ki lesz az, aki megint fizet?

Aki eddig italra, játékgépre és cigire költötte a családi pótlékot, az ezután is megtalálja majd a lehetőségét, eladja érték alatt. Kivel szúrtak ki? Na?

Kedves kérdező, linkelem, hátha valaki nem olvasta, remélem, nem baj: [link]

2012. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom, hogy hol olvastátok, de azt azért tudjátok, hogy ma van április 1.?
2012. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát, igen. ez csak akkor működhet, ha nem csak étkezési utalvány lesz, hanem ruha, pelenka, tisztálkodószer, gyógyszertár, bérlet, tanszer, iskola- és ovi/bölcsi, könyv, játék és még sorolhatnám. Nem hiszem, hogy a családi pótlékot csak kajára lehetne költeni, vagy pl. a piacon nem lehet beváltani, ahol nagyon sok minden olcsóbb. Cipő is kell a gyereknek, ruha is és még sok egyéb kellék. Remélem nem fogják ezt bevezetni :S amúgy meg sörre el lehet költeni a tescoban, az tuti... szóval ez nagyon gáz :(
2012. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%
Hát, az jó nagy kib@szás lenne! Remélem, hogy nem lesz belőle semmi!!!
2012. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Ne mááár!! Ezt nem hiszem el!!

Aki el akarja b@szni a pénzt, az eladja a csekket és máris van belőle pénze.

Aki meg a gyerekre költi, azzal minek kiszúrni?? Ha pelenkára is lehet költeni, Rossmannban, akkor oké....

2012. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
én dm vásárolok pelust meg babadolgokat mindig kuponnal,de nem hiszem így majd tudom használni....nagy jó
2012. ápr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A jó édes anyukájukat ezeknek már komolyan mondom! Hozzám minden pénzösszeg jóval tizedike után érkezik, a családi pótlék az egyetlen, ami a hónap legelején jön. Na most ha nekem éppen akkor rohadt sürgősen nem élelmiszerre kellene pénz, hanem teszem azt, mint jelen helyzetben is, éppen a klozetet kell megcsináltatnom, mert nem folyik a víz, és várom a harmadikát, akkor majd a szerelőt kifizetem erzsébet utalvánnyal??


De úgy egyáltalán, oké, hogy ennyit ténylegesen elköltünk élelmiszerre egy hónapban, de a rohadt életbe, hát hadd döntsem már el én, hogy HOL vásárolok! Itt, a mi környékünkön, ami gyalog is közel van, az egyetlen hely, ahol elfogadják, az a CBA, ami nem az olcsóságáról híres. Különben meg megnéztem, hogy a városban hol lehet felhasználni nálunk (Pécs), azt a néhány Coopot (amiből nálunk amúgy sincs sok), meg Tom Marketet (ami meg marha drága) leszámítva 99%-ban csak éttermekben. Hát tényleg annyit jártunk eddig is étterembe... Nekem nem mindegy, hogy hol költöm el azt a 13 ezer forintot havonta, pontosabban az nem mindegy, hogy mennyit és mit kapok érte. Ha csak drága helyeken tudok vásárolni, mindjárt nem is ér annyit az az összeg.


Egyébként meg egy ilyen, univerzális ellátást mi a francnak kell így beszabályozni?? A családi pótlék pont az, amit anyagi helyzettől függetlenül mindenki megkap, akinek gyereke van. Nincs értelme rákényszeríteni az összes jogosultra, hogy hol és mit vásároljon belőle! Ha az ilyen-olyan segélyekkel ezt csinálják (mondjuk ott is csak részösszeget lehetne szerintem), ám legyen, bár szerintem az eredményessége ennek is kétes, nem ilyen egyszerűen megoldhatóak ezek a problémák, de ez most nem is ide tartozik. Viszont a családi pótlék esetében ennek SEMMI ÉRTELME nincs. Ja de, biztos van. Hát nyilván nem véletlenül szeretné ez a bagázs bizonyos helyekre beterelgetni a vásárlókat, ezzel valakik biztosan nagyon jól járnak. Segítek: nem mi leszünk azok.

2012. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!