Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyszer lesz egy kislányom,...

Ha egyszer lesz egy kislányom, azt nem tudom minek nevezzem el. Adnátok ötleteket szép nevekre?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 00:10
 1/7 anonim válasza:
0%
Csenge, Kincső
2012. ápr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szófia (bölcsesség)
2012. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%

Bibor

Lorin

Ditke

Klarisz

2012. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Bözse
2012. ápr. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anikó, Ajna, Boglárka, Boróka, Csenge, Emőke, Enikő....

Zselyke.


"Ha egyszer lesz egy kislányom..."

Ebből nem derül ki, hogy mennyire közeli az az egyszer. Ezzel arra utalok, hogy a családneve adott-e már. A nevek szépsége relatív. Lehet, hogy önmagában szép egy név, de nem igazán illik a vezetéknévhez. Ez függ a hangzástól, a kiejthetőségtől, esetleg a jelentésétől. Szerintem nem célszerű például egy i-re végződő vezetéknév esetében i-vel kezdődő keresztnevet adni (az enyém ilyen), mert kétszer visszakérdeznek, hogy hogy kell írni. De az önmagában szép Liliom vagy Rózsa név sem szerencsés pl. egy Fekete vezetéknévhez. (A viccekben gyakori Végh Béláról nem is szólva.)


Én innen csemegéznék, a zöld nevek az ősi magyar nevek, de a többi között is rengeteg szép név van:

[link]

2012. ápr. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem már van egy Annám, a hugi Alíz lesz.

Hiába van sok név, ami tetszene még (pl Izabella, Letícia, Lilien és még sok más) a vezetéknévhez is illenie kell! Ráadásul nekünk szempont az is, hogy külföldön is használható legyen, illetve hogy becézve és eredeti alakjában egyaránt megállja a helyét gyerek- és felnőttkorban.

2012. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos már van egy fiunk. Neki a neve Vigh Konor Krisztián. Tervezünk egy második picit is. Ha fiú, akkor Vigh Armand Dorián lesz, ha lány, azt még nem tudjuk biztosan. Volt már tervben a Vigh Jázmin Szilvia is .

Többen írtátok a Csenge nevet. Nekem nem jön be, mert szerintem divat név lett belőle. Számunkra fontos a nevek jelentése is, mert hisszük, hogy az kihatással van a személyiségre is. Például a Konor jelentése merész, ami abszolút megmutatkozik a pici viselkedésén.


Mindenképp 2 keresztneve lesz, mert nálunk ez családi hagyomány. Szeretnénk nőies, szépen csengő, egyedi, de nem idióta nevet (pl szülők vezetékneveinek a keresztezése, stb).

2012. ápr. 2. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!