Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka, aki retteg...

Van olyan anyuka, aki retteg visszamenni a munkahelyére?

Figyelt kérdés
Első babámmal vagyok itthon, ősztől megy bölcsibe. Már most rémálmaim vannak, napi 2 órát utazom a munkahelyemre, 8 órás a munkaviszonyom, szóval a kis 2 éves csöppségemtől 10 órát leszek távol, ráadásul sok a rosszindulatú öreglány a melóhelyen, a főnökség sem gyerekbarát. Váltani nincs módom, mivel köt a tanulmányi szerződésem, mégis görcsbe rándul a gyomrom, amikor arra gondolok, hogy már csak pár hónap és beindul a mókuskerék.

2012. ápr. 2. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem görcsölök rajta.. igaz nekem még messzebb van az időpont (8 hónapos a lányom), de én nem megyek vissza a jelenlegi munkahelyemre dolgozni.

Mivel vezetői szinten dolgoztam, így egyértelmű, hogy nyitás-zárást be kell majd vállalnom. Plusz 7végi munkák szinte mindig.

Ezek 12-13 órákat jelentenek, olyan fizetéssel, ami cseppet sem fedezi az idő kiesésemet a családomtól.


Szerencsére van 2-3 hely, ahová eltudok menni dolgozni. Plusz, ha törik - szakad, akkor a családi vállalkozás, de azt a hátam közepére sem kívánom!

2012. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is rettegek. De nem a munkaidő miatt, hanem a stresszes munkám miatt. Attól tartok, ott annyira ki fogok majd készülni, hogy nem lesz az itthoniakhoz elég türelmem. De hát nincs más választásom.:(
2012. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is enyhe gyomorgörccsel gondolok rá, de azért már kicsit várom is. Ellentmondásos, de szerintem ez így normális:)
2012. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem rettegek, de azért tartok attól, hogy olyan részlegre vesznek vissza, amit nem szeretnék (pl. call center).

A főnöknőm egyre savanyúbb, egyre keserűbb, mióta megszületett a fiam, hozzám se akar szólni, ha véletlenül betévedünk. Multi, tehát köteles visszavenni, csak nem tudom, hová kerülök majd.

2012. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is félek, bár egyelőre azt sem tudom, visszavesz-e a külföldi tulajdonos. reggel 7-től du. 4-ig van munkaidő, de elvárt, hogy maradj túlórázni... Na, hogy viszed így a gyereket bölcsibe??? Hogy mész érte?? Apa sem tudja megoldani mindig, bár ő rugalmasabb, helyben is van, nekem utazni is kell. Ja, és betegség esetén még sosem voltam táppénzen, az nemkívánatos dolog ott, mert ha elmész, ugrott az év végi jutalom... És a gyerekek sűrűn betegek közösségbe kerüléskor... Nagyszülők messze... Már most félek.
2012. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pont ma beszéltem egy anyukával, aki mondta, hogy 4 hónap bölcsi alatt még nem volt egy egész egybefüggő hét, hogy a gyerek ne lett volna beteg. Nagyon nehéz ez, óriási nyomás van az anyukákon.
2012. ápr. 3. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!